Оплата

Оплатити путівку

Відпочинок та лікування у Хмільнику

Радонова мінеральна вода використовується для ванн, інгаляцій, аплікацій, зрошень порожнин, мікроклізм, і т.д. Профілактичний ефект радону - це поліпшення вуглецевого і мінерального обміну, водно-сольового балансу, виведення...

ПРО КУРОРТ

Невеликий районний центр у Вінницькій області знайшов чималу славу в Україні і за кордоном завдяки радоновим водам, які порівнюють з лікувальними джерелами знаменитих курортів Баден-Бадена в Німеччині і Гаштейну в Австрії. Здавалося б, нічим непримітне містечко, але для багатьох людей лікування тут стало порятунком від безлічі різноманітних недуг.

Хмільник має досить цікаву історію. Кажуть, що назва міста походить від рослини «хміль», зарослями якого була густо покрита ця місцевість. Перші згадки про місто знаходимо в літописі в 1363 році, коли князь Ольгерд переміг татар біля річки Синюхи і заволодів Хмільником. Потім князь подарував все Поділля братам Коріатовичам, які і побудували Вінницю, Меджибіж і Хмільник.

Розташування Хмільника зумовило його важку історичну долю – поселення знаходилося недалеко від Чорного шляху, яким рухалися татарські орди, залишаючи за собою чорну випалену пустелю. У Хмільнику часто велися бої, місто належало то татарам, то полякам, то козакам. З 1434 по 1793 рік з невеликими перервами місто входило до складу Речі Посполитої. Не останнє значення Хмільник відіграв в козацьких повстаннях проти шляхти, в 1648-1667 роках став частиною козацько-гетьманської держави. Загони хмільничан входили до складу війська Богдана Хмельницького, а місто часто служило ареною боїв між козаками і поляками, тому несло значні втрати.

Польща хотіла бачити в місті свій аванпост, і на початку ХVI століття тут почалося будівництво оборонних стін, які з часом зміцнювалися і удосконалювалися. Замок не раз займався загонами Кривоноса, потім в кінці ХVII століття протягом більше 25 років в ньому господарювали турки.

Саме Хмільницький замок зображений на гербі міста, який був дарований ще королем Сигізмундом в ХVI столітті. Герб зображує кам’яну вежу на блакитному попелиці, оточену срібними стінами.

З 1793 року Хмільник відходить до Росії і повільно розвивається, в 1923 році стаючи районним центром. Приблизно в цей час відкривається нова сторінка в історії Хмільника – при пошуку питної води в тридцятих роках ХХ століття знаходять радонові води.

Існує легенда, що колись землі Хмільника належали польському поміщику, дочка якого боліла ревматизмом. Бліда слабка панянка виглядала ще більш болючою на тлі квітучої місцевої дівчини-покоївки. Служниця порадила поміщику полікувати дочку чудодійною водою  з криниці, яка знаходилась в лісовій гущавині. Дійсно вода допомогла, але жадібний поміщик наказав засипати криницю, щоб більше ніхто не дізнався секрет цілющої води. Тільки через багато років під час пошуку питної води геологи добули неприємну на смак солону воду, яка, однак, привернула увагу вчених. Хімічний аналіз показав радонові вуглекислі гідрокарбонатно-хлоридно-кальцієво-натрієві води з високим вмістом марганцю, що стало відкриттям всесоюзного значення, оскільки хмільницькі води не мали аналогів серед відомих мінеральних джерел.

Сьогодні Хмільник пропонує відвідувачам вісім добре обладнаних санаторіїв, які приймають понад 50 тис. осіб на рік. Цікаво, що ефективність лікування в Хмільнику дуже висока і по всіх класах захворювань досягає 97%.

Лікування на курорті

Радон – це радіоактивний хімічний елемент, який вважається найбільш рідкісним поєднанням на Землі. Вода, проходячи крізь шари порід з великою концентрацією радію і урану, насичується елементами і набуває цілющих властивостей.

Вже давно доведено, що невеликі дози іонізованої радіації благотворно впливають на організм, підвищують стійкість до різних хвороб, в тому числі і онкологічних. Відомо, що радонові ванни стимулюють імунітет, підвищуючи створення клітин, які знищують ракові клітини.

Радонова мінеральна вода використовується для ванн, інгаляцій, аплікацій, зрошень порожнин, мікроклізм, і т.д. Профілактичний ефект радону – це поліпшення вуглецевого і мінерального обміну, водно-сольового балансу, виведення з організму шкідливих речовин, відновлення в’язкості крові. Але крім цього, радонові мінеральні води використовуються для лікування безлічі захворювань різних систем організму.

Опорно-руховий апарат: радонові води мають знеболюючий і протиалергенний ефект, значно пригнічують запальні процеси в суглобах і м’язах. Радонові ванни покращують утворення хрящової тканини і нормалізують обмін кальцію, що значно прискорює процес загоєння і відновлення після травм і переломів. Лікування радоновими водами рекомендується при:

 • Ревматизмі
 • Остеоартрозі
 • Поліартриті, артриті
 • Переломах
 • Остеомієліті
 • Меозіті, бурситі, тендиніті
 • Подагрі

Нервова система: доведений значний седативний ефект радонових вод, крім цього, процедури покращують регенерацію нервових волокон, мають знеболюючий ефект. Показання для радонових процедур з боку нервової системи:

 • Неврологічні прояви остеохондрозу хребта
 • Невралгії
 • Неврити, поліневрити
 • Неврози
 • Неврастенія
 • Наслідки інсульту
 • Церебральний атеросклероз
 • Наслідки черепно-мозкових травм

Серцево-судинна система: радонотерапія має значне антиаритмічну дію, проявляє спазмолітичний ефект на судини мозку, покращує трофіку серця. Рекомендується радонотерапія людям, що страждають від таких захворювань:

 • Ішемічна хвороба серця
 • Кардіосклероз
 • Гіпертонія
 • Трофічні виразки венозного походження

Сечо-статева система (жінок і чоловіків): протизапальну, знеболювальну, спазмолітичну, бактеріостатичну дію, зниження рівня сечової кислоти в крові. Крім цього, радонотерапія покращує кровопостачання органів малого тазу, сприяє нормалізації менструальних і репродуктивних функцій жінок. Позитивний вплив радонових вод відчують хворі такими недугами:

 • Простатити, уретрити
 • Порушення статевої функції у чоловіків
 • Цисталгія
 • Хронічні запальні процеси у жінок
 • Міома
 • Ендометріоз
 • Маткові кровотечі, порушення менструального циклу

Лікування радоновими водами дозволяє значно полегшити симптоми захворювання на період 12-18 місяців і зменшити дози вживаних ліків.

Крім радонових вод, які, зрозуміло, мають найбільш значний лікувальний ефект, санаторії Хмільника використовують цілющі властивості торф’яних грязей, озокериту і мінеральної води «Збручанська», а також м’якого клімату, характерного для цієї місцевості.

Хмільник запрошує гостей до восьми оздоровчих комплексів з розвиненою інфраструктурою, сучасним обладнанням і досвідченим персоналом. Зверніть увагу, що ціни на оздоровлення в Хмільнику дуже демократичні, тому лікування доступно практично кожному. Якщо вам складно зробити вибір, консультанти «Аква Тур» із задоволенням підберуть варіанти, відповідно до ваших вимог.

Поширені запитання

В який санаторій поїхати в Хмільнику?
Розгорнути

Кращий санаторій курорту - «Радон», на території якого власна свердловина з радоном. Цю речовину використовують для лікувальних ванн і басейнів з витяжками. Також відпочиваючих приймає санаторій «Березовий гай».

Що лікують в санаторіях Хмільника?
Розгорнути

Хмільник славиться радоновими ваннами, які показані при хворобах опорно-рухового апарату: ревматизмі, артриті, остеопорозі, загоєнні після переломів, остеомієліті, подагрі. Також вони допомагають в лікуванні нервової системи, серцево-судинної та сечостатевої.

Де купити путівку в санаторій Хмільника?
Розгорнути

Купити путівку можна безпосередньо в санаторії, або забронювати її на сайті офіційних представників АкваТур, який забезпечує зв'язок гостей з адміністрацією будь-якого готелю в Хмільнику.

Які пам'ятки можна подивитися в Хмільнику?
Розгорнути

У Хмільнику багато парків з незвичайними деревами і квітами, де приємно прогулятися. Обов'язково подивіться палац графа Ксідо, який об'єднує в собі неокласицизм і ренесанс, турецьку мечеть і костел Іоанна Предтечі, який був побудований в 1603 році.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: