Оплата

Оплатити путівку

Відпочинок та лікування у Моршині

Вже більше ста років Моршин приваблює відвідувачів з багатьох країн високою ефективністю мінеральних джерел в лікуванні різних захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, жовчного міхура, жовчо-та сечовивідних шляхів...

ПРО КУРОРТ

Моршин, як і Трускавець здобув славу завдяки цілющим джерелам, які протікають в глибинах Карпат і до виходу на поверхню отримують унікальний хімічний склад.

Перші згадки про це невелике прикарпатське містечко датовано серединою XV століття: судовий запис підтверджував, що село Моршин належить шляхтичу Юрію Нагваздану. Уже тоді жителі використовували джерела Моршина для добування солі. Хоча слід зауважити, що моршинська сіль була дещо гіркувата на смак через домішки мірабіліту – «глауберової солі».

Цікаво, що Глаубер відкрив мірабіліт сторіччя потому, коли хворів на висипний тиф: будучи в Неаполіса (Німеччина), він за порадою місцевих жителів випив води з цілющого джерела – це мало повернути йому апетит. І дійсно, незабаром Глаубер відчув себе набагато краще. Вражений чудодійною водою, Глаубер почав вивчати її склад і незабаром виявив невідому сіль, названу внаслідок цього «глауберовою».

В кінці ХІХ сторіччя через Моршин проклали залізницю Стрий – Станіслав. Тодішній власник міста німець Штиллер привертав гостей мальовничою місцевістю і цілющим повітрям, які тепер стали більш доступні. Через пару років в Моршині відкрився кліматичний курорт для хворих на туберкульоз. Після цього місто почало розвиватися саме як курорт.

Запрошенні Штиллером лікарі Пясецький та Дзиковський почали організацію курорту Моршина за зразком західних водних та кліматичних лікарень. З цього часу почалося активне вивчення мінеральних джерел Моршина.

Перший хімічний аналіз моршинської води був проведений в 1881 році професором Львівського університету В. Радзишевським. Приблизно в цей же час в околицях Моршина була знайдена лікувальна торф’яна грязь, яка також почала використовуватися для лікування.

Курорт Моршин став відомим за кордонами Австро-Угорської імперії, мінеральні води вивчалися і експортувалися в США, Англію, Італію, а саме місто прирівнювали до найкращих європейських курортів.

В тридцятих роках ХХ сторіччя курорт Моршин обзавівся водолікарнею, грязелікарнею, інгаляторієм і бюветом мінеральних вод – грибком, який зараз є символом курорту і поміщений на герб міста. У другій половині століття бювет модернізований, зараз він може приймати близько 6000 людей одночасно.

Сьогодні курорт Моршин – це невелике містечко на 6000 жителів, санаторно-курортні об’єкти розміщені в лісопарковій зоні, окремо від житлової зони, тому на території санаторіїв завжди тихо і спокійно. Безліч ресторанів і кафе з літніми майданчиками пропонують приємно провести час у колі друзів та відпочити від щоденних стресів в приємній розслаблюючій атмосфері.

Лікування на курорті

Вже більше ста років Моршин приваблює відвідувачів з багатьох країн високою ефективністю мінеральних джерел в лікуванні різних захворювань ШКТ, печінки, жовчного міхура, жовчо-та сечовивідних шляхів і багато чого іншого.

На даний момент в Моршині функціонують кілька мінеральних джерел, кожен з них використовується для лікування цілого ряду недуг:

Джерело №1 (Боніфацій) – хлоридно-сульфатна калієво-натрієво-магнієва високо мінералізована вода (розсіл), яка використовується для пиття і ванн. Особливих властивостей цій воді додають мікроелементи – мідь, цинк, залізо, алюміній, стронцій, кобальт. Дуже корисна ця вода при гастритах із зниженою секреторною функцією.

Показання до використання:

  • хронічні гастрити;
  • виразкові захворювання шлунка та кишечника;
  • панкреатити;
  • захворювання печінки, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів;
  • захворювання товстого кишечника.

Джерело №4 (Магдалина) – гідрокарбонатно-кальцієва вода, саме вона розливається в пляшки під назвою «Моршинська». За складом і смаковими якостями вона нагадує трускавецьку мінеральну воду, але не має специфічного запаху. У невеликих кількостях містить калій, магній, натрій, залізо, сульфати, радон. Виходячи з хімічних властивостей, ця мінеральна вода призначається пацієнтам як сечогінний засіб.

Показання до використання:

  • сечокислий діатез і сечокам’яна хвороба;
  • хронічні пієлонефрити.

Джерело №6 – сульфатна магнієво-калієво-натрієва вода, відрізняється від першого джерела великою кількістю сульфатів магнію і калію. Саме тому ця мінеральна вода особливо ефективна в лікуванні патологій печінки, захворювань жовчовивідних шляхів, гастритів з підвищеною секреторною функцією.

Показання до використання:

  • гастрити, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • захворювання печінки, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів;
  • захворювання товстого кишечника зі схильністю до запорів.

Джерело №20 – хлоридно-натрієва вода, показання ті ж, що й до попереднього джерела, але ця мінеральна вода ще використовується зовні в якості ванн, дощових або циркулярних душів, душів Шарко. Окрім описаних вище показань, мінеральні води Моршина володіють позитивним впливом на секреторну функцію, сприяють у ліквідації запальних процесів, нормалізують функції печінки, сприяють реабілітації післяопераційних хворих. Курорт Моршин відомий не тільки мінеральними джерелами, а й цілющими властивостями торф’яної грязі та озокериту, який добувають недалеко від міста.

Торф’яна грязь – це високомінералізована лікарська речовина, в основі якої лежать ангідрид кремнію, окис азоту, алюміній і ін., Містить також органічні речовини і кислоти – масляну, оцтову, мурашину. Використовують цю речовину для електро-грязьових процедур, вагінальних та ректальних тампонів при лікуванні гінекологічних захворювань, простатитів і т.п.

Озокерит, або «гірський віск», володіє великою теплоутримуючою властивістю і максимальною теплоємністю. Хімічна та біологічна дія озокериту викликає зміни в судинній і нервовій системах, підсилює лімфо-і кровообіг, має яскраво виражений протизапальний і розсмоктуючий ефект. Речовина використовується в якості аплікацій при захворюваннях травлення, опорно-рухового апарату, гінекологічних та урологічних недугах.

Курорт Моршин більше спеціалізований на лікуванні, тому санаторії цього міста не пропонують стільки розваг, як пансіонати Трускавця. Незважаючи на це, гості, які відпочивають в Моршині, мають можливість їздити на безліч екскурсій поблизу цього міста. Моршин знаходитися всього в 80 км від Львова, тому відпочиваючим з інших міст буде цікаво відвідати столицю Західної України. Крім цього, вам рекомендуємо поїздки в Карпати, відвідати скелі Довбуша і знамените озеро Синевір. Також цікаво буде подивитися замки та монастирі Львівської області.

Дозвольте консультантам «Аква Тур» організувати ваш відпочинок, і ви не тільки оздоровитесь, але і насолодитеся живописними пейзажами Карпат і пізнавальними екскурсіями по історичних місцях Західної України.

 

Поширені запитання

Де знаходиться Моршин на карті України?
Розгорнути

Моршин розташувався в мальовничій долині Прикарпаття, в Стрийському районі, на висоті 340 м над рівнем моря. Відстань до Львова становить 82 км, до Івано-Франківська - 100 км.

Які захворювання лікують в санаторіях міста Моршин?
Розгорнути

На курорті одна з найпотужніших оздоровчих баз в Україні, для лікування використовують мінеральні води, цілющі грязі і гірський віск. Тут лікують захворювання печінки, нирок, сечовивідних шляхів (сечокам'яна хвороба, пієлонефрит), проблеми з шлунково-кишковим трактом (виразка, гастрит, панкреатит, хвороби товстого кишечника), прийом води дозволяє прибрати запальні процеси в організмі, відновити обмін речовин, вилікувати жовчнокам'яну хворобу.

Яка вартість путівки в Моршин?
Розгорнути

Ціни залежать від обраного готелю, санаторію і комплексу процедур. Детальну інформацію про ціни можна подивитися на сайті akwatur.com, вказавши дати відпочинку і тип номера.

Що краще, Моршин або Трускавець?
Розгорнути

Обидва курорти розташовані в мальовничому Прикарпатті, в обох велика кількість цілющих джерел. У Моршині людей і санаторіїв менше, ніж в Трускавці, це місто вибирають любителі тиші і самоти. Рекомендуємо проконсультуватися з лікарем, щоб вибрати відповідний курорт і підібрати правильне лікування.

Як доїхати до Моршина поїздом?
Розгорнути

Пасажирським поїздом в Моршин доїхати можна, зупинку проходять тільки приміські електрички. Найкраще дістатися до Львова і звідти доїхати до Моршина поїздом. Також можна дістатися до Стрия і звідти їхати в Моршин на електричці чи маршруткою або ж замовити трансфер на сайті akwatur.com.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: