Оплата

Оплатити путівку

Відпочинок та лікування у Закарпатті

Санаторії Закарпаття використовують природні можливості місцевості і щедрі дари земних надр. М'який клімат, гірське повітря, насичене лісовими ефірними ароматами, озокерит, термальні джерела і мінеральні води...

ПРО КУРОРТ

Мальовниче Закарпаття таїть в собі багато цікавого, здатного залучити туристів з усіх куточків України. Гори, озера і річки, стародавні архітектурні пам’ятки, лікувальні джерела і м’який клімат, – все це не охопиш за коротку подорож. «Аква Тур» радить поєднати приємне з корисним – використовувати природні джерела Закарпаття для оздоровлення та помандрувати красивими місцями.

Є кілька місць в Закарпатті, де варто зупинитися для лікування. Одне з них – невелике село в Свалявському районі під назвою Солочин. Воно знаходиться між двома горами – Крехів і Тесаник. Назва села походить від слів «сіль», «солончак» – солончаковий грунт, який насичений мінералами. Не дивно що ця місцевість нараховує 15 джерел з мінеральною водою. Біля гори Тесаник знаходиться джерело з цілющою сірководневою водою, а в урочищі Біласовиця захований колодязь з водою, названої «Волков квас». Колись за часів Австро-Угорщини єврей Вовк використав цілюще джерело, розливаючи воду в пляшки і продаючи в столиці, а назва, яке йому дали в ті часи, так і закріпилося за джерелом. Зараз в Солочині приймають тих, хто хоче оздоровитися за допомогою мінеральних джерел «Лужанська-4», «Лужанська-7» і «Поляна Квасова».

Ще одне цікаве місце в Закарпатті – це санаторій «Карпати», який сховався в мальовничому урочищі Берегвар, в передгір’ї південного схилу хребта Українських Карпат, між містами Свалява та Мукачеве. Окрасою санаторію є кам’яний палац початку ХІХ століття, власником якого був відомий австрійський політичний діяч граф Фрідріх Шенборн. Палац оточений дендропарком, в середині якого є невелике озеро. А в кілометрі від санаторію знаходиться річка Латориця, заселена різноманітними видами риби, деякі з них внесені до Червоної Книги. Клінічний санаторій обладнаний сучасною технікою для лікування різноманітних захворювань, а м’який клімат, насичений ефірними ароматами лісу, спокій, природний віск – озокерит, і, головне, мінеральна вода «Поляна купель» сприяють прекрасному самопочуттю після кількох тижнів відпочинку на лоні природи.

Відомим бальнеологічним курортом Закарпаття вважається село Поляна, яке ховається в затишній долині між Полонинським і Вигорлат-Гутинським хребтами Карпат. Поляна, як і значна частина всього Закарпаття, перебувала у володіннях графа Шенборна, який і виявив мінеральні джерела і почав розвивати село як бальнеологічний курорт. Зараз хороша традиція водолікування продовжується, і санаторії Поляни використовують мінеральні і термальні води, м’який клімат і лісове повітря для лікування цілого ряду недуг. Поляна може похвалитися двома великими, добре обладнаними санаторіями – «Сонячне Закарпаття» та «Поляна». А можливість поєднати лікування з гірськолижним спортом (база «Ведмежа» в півтора кілометрах) робить Поляну ще більш привабливою для туристів.

Якщо говорити про розваги, доступних під час лікування, то Закарпаття надає безліч варіантів. Це і екскурсії в цікаві своєю історією Мукачево та Ужгород (лише замки чого варті!), і лижі, і кінні прогулянки, і, звичайно ж, велосипеди … Крім цього, кожен готель чи санаторій надає можливість цікаво провести дозвілля: плаваючи, граючи в теніс або більярд, переглядаючи фільм або смакуючи шашлик з друзями. Іншими словами, Закарпаття – це правильне місце для поєднання приємного з корисним.

Лікування на курорті

Санаторії Закарпаття щосили використовують природні можливості місцевості і щедрі дари земних надр. М’який клімат, гірське повітря, насичене лісовими ефірними ароматами, озокерит, термальні джерела і мінеральні води в поєднанні з сучасним обладнанням і досвідченим персоналом повернуть вам радість життя.

Мінеральні води, якими славиться Закарпаття – це «Поляна Квасова», «Поляна Купель», «Лужанська».

«Поляна Квасова» завоювала прихильність європейців ще в XVIIІ столітті і отримала безліч нагород на престижних конкурсах Відня, Будапешта і Парижа.

«Поляна Квасова» – гідрокарбонатна натрієва борна вода боржомського типу з вмістом вуглекислоти, рекомендується людям з різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. «Поляна Купель» почала використовуватися для пиття і для ванн в 1868 році. Це вуглекисла борна середньо мінералізована гідрокарбонатна натрієва вода, нейтралізує підвищену кислотність шлунку і нормалізує відтік жовчі.

«Лужанська» – одна з перших відкритих лікувальних вод України, вона почала повною мірою використовуватися і експортуватися до Європи вже в кінці XVII століття. По складу «Лужанська» належить до гідрокарбонатних натрієво-борним водам боржомського типу зі зниженим рівнем мінералізації. Вода рекомендується при підвищеній кислотності, гастритах, ожирінні.

У зв’язку з цілющими властивостями карпатської природи і мінеральних вод санаторії зумовили основні профілі лікування. У Солочині найкращим місцем для лікування вважається санаторій «Квітка Полонини» (Сузір’я). Головним профілем санаторію вважається лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, сечовивідної системи та обміну речовин:

 • Хронічний гастродуоденіт
 • Функціональні розлади шлунку
 • Гастроптоз
 • Виразка шлунку і дванадцятипалої кишки
 • Ентроколіт
 • Дискенезія
 • Хронічні гепатити
 • Хронічні холецистити
 • Жовчокам’яна хвороба
 • Хронічний панкреатит
 • Сечокислий діатез
 • Ожиріння
 • Цукровий діабет
 • Подагра

Крім цього, санаторій успішно справляється з хворобами верхніх дихальних шляхів (бронхіти, ларингіти, тонзиліти, синусити) і супровідними недугами нервової системи (вегето-судинна дистонія, неврастенія).

Санаторій «Карпати» спеціалізується на лікуванні людей з такими захворюваннями:

 • Хронічні захворювання органів системи кровообігу
 • Хронічні захворювання центральної нервової системи
 • Реабілітаційне лікування після інфаркту, операцій на серці, нестабільної стенокардії, гострих порушень серцевого ритму
 • Реабілітаційне лікування наслідків гострих порушень мозкового кровообігу
 • Реабілітаційне лікування вагітних з порушеннями перебігу вагітності, з акушерськими та екстрагенітальними патологіями
 • Супровідні захворювання органів травлення та органів сечовиведення
 • Супровідні захворювання периферичної нервової системи, кістково-м’язової системи, обміну речовин

Слід сказати, що лікування в санаторії «Карпати» відбувається на дуже високому рівні, тому пацієнти можуть відчувати себе в цілковитій безпеці. Крім звичайного набору послуг в санаторії цілодобово функціонують три медичних пости, обладнаних для надання швидкої та невідкладної допомоги пацієнтам. Крім цього, кардіо-реабілітаційний центр санаторію має добре оснащену палату інтенсивної терапії. А різноманітні масажі, водні процедури, сауни і тренажери стануть приємним доповненням до основного курсу лікування.

Село Поляна пропонує вашій увазі санаторії гастроентерологічного профілю «Сонячне Закарпаття» та «Поляна», що спеціалізуються на захворюваннях:

 • Шлунково-кишковий тракту
 • Печінки і жовчних шляхів
 • Підшлункової залози
 • Пов’язаних з обміном речовин
 • Супутніх захворювань сечостатевої та дихальної систем

Якщо ви почуваєте себе добре, але хочете розслабитися, відпочити і набратися сил, то краще вибрати проживання в курортних готелях. Вони пропонують різноманітні водні процедури, масажі і терапії для профілактики захворювань і загального оздоровлення організму. Готелями такого типу в Поляні є «Сольва-Свалява» і «Квеле Поляна».

Крім цього, такий тип готелів, на відміну від санаторіїв, доступний і для корпоративного відпочинку, і для цікавих і активних вихідних з друзями. «Аква Тур» з радістю надасть вам безкоштовну консультацію щодо відповідних варіантів відпочинку або лікування в Закарпатті.

Поширені запитання

Які курортні міста є в Закарпатті?
Розгорнути

Ця мальовнича область славиться великою кількістю туристичних місць і курортних міст, починаючи від великого Ужгорода та Мукачево, і закінчуючи невеликими селищами. Найпопулярнішими вважаються Поляна (місце з джерелами мінеральних вод), Буковель (кращий гірськолижний курорт), Берегово (гарячі джерела і виноробня), Свалява, Солочин, Ясиня і Білки (курорти з цілющими водами і чистим повітрям).

Які пам'ятки можна подивитися в Закарпатті?
Розгорнути

Область багата на природні та історичні пам'ятки, тут можна подивитися: - Говерлу, найвища точка України; - озеро і національний парк Синевир; - Гору Драгобрат; - Водоспад Шіпод; - замок Паланок; - Ужгородський замок; - замок Шенборнів.

Коли в Закарпатті випадає сніг?
Розгорнути

У Закарпатті м'який клімат і нехолодна зима. Перший сніг зазвичай випадає в середині-початку листопада. Найбільше снігу в лютому, а в березні він поступово сходить.

Де недорого відпочити в Закарпатті влітку?
Розгорнути

Влітку рекомендуємо відвідати Яремче, Маняву, Косів, Славське та Ворохту, де сподобається любителям відокремленого відпочинку. У Ворохті можна знайти номери за ціною від 150 грн / добу за людину.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: