Оплата

Оплатити путівку

Гімнастика для людей похилого віку – правильні вправи допоможуть вам залишатися у формі!

01-07-2022
79
0

Тренування асоціюються з молодими та спортивними людьми. Але це лише ілюзія. Люди похилого віку також повинні стежити за своїм фізичним станом. І тим більше це принесе їм багато користі! Гімнастика для людей похилого віку – це не тільки спосіб покращити самопочуття, а й методика у боротьбі з багатьма віковими захворюваннями.

Чи потрібна гімнастика для людей похилого віку?

гімнастика для людей похилого вікуЯкщо ви пенсіонер і запитуєте, чи варто взагалі робити вправи для пенсіонерів, відповідь однозначна. Це точно варте того! Турбота про тіло та його здоров’я у певному сенсі тим більше важлива в той момент, коли вік дається взнаки. Тому варто зайнятися фізичною активністю, щоб залишатися у добрій формі якомога довше.

Яка фізична активність є найбільш доцільною для людей старшого віку? Які найефективніші вправи для людей похилого віку, які водночас не виявляться дуже агресивними та травматичними? Тут ви знайдете відповіді на ці та інші питання. А також поради, як правильно підготуватися до тренувань.

Спорт для людей похилого віку. Чому він важливий?

Регулярні заняття спортом позитивно позначаються на фігурі, дихальній системі та системі кровообігу. Правильно підібравши фізичну активність, яка не сильно навантажуватиме суглоби та інші частини тіла, ви значно покращите свій загальний стан і самопочуття.

Слід також пам’ятати, що гімнастика для людей похилого віку може захистити їх від багатьох вікових захворювань. Йдеться про такі недуги, як гіпертонія, остеопороз чи всілякі дегенеративні зміни.

Основні рекомендації щодо здоров’я, про які слід пам’ятати

Головне правило, якого слід дотримуватись при складанні плану тренувань, – це правильне співвідношення навантажень з можливостями та віком. Принцип простий і зрозумілий – чим старша людина і чим вона більш вразлива до всіляких травм, тим більш делікатними повинні бути тренування для людей похилого віку.

Під час тренування ви також повинні звертати увагу на поточний стан вашого тіла, особливо на частоту серцевих скорочень. Якщо вона стає занадто високою, сповільніться. Що означає надто високо? Правильний рівень пульсу можна підібрати за допомогою простої формули. Ви віднімете свій вік з 220. Якщо ваш пульс нижче вказаного значення, все гаразд. Займаючись різними вправами або фітнесом, призначеним для людей похилого віку, варто пам’ятати, що метою в такому випадку є не зайві навантаження, а збереження хорошого самопочуття.

Вправи для пенсіонерів – які варто робити?

До яких вправ для людей похилого віку варто звернутися?

  1. Серед основних пропозицій хочеться згадати різноманітні вправи на розтяжку та розминку. Включаючи прості ізометричні вправи, в яких ви скорочуєте та розслабляєте м’язи. Сюди належить і лікувальна фізкультура для людей похилого віку.
  2. Важлива і нескладна гімнастика для людей похилого віку. У тому числі нахили, присідання або кульшовий міст. Виконані технічно правильно, вони дозволять вам подбати про суглоби та м’язи.
  3. Крім гімнастики, важливими є і прості вправи на витривалість. Ми можемо включити їзду на велосипеді або плавання. Легкий біг підтюпцем та скандинавська ходьба також дуже популярні серед людей похилого віку. Наприклад, якщо ви відпочиваєте у Трускавці, то у міському парку розроблено спеціальні маршрути для ходьби. Ці види діяльності покращують роботу серця та дихальної системи. Звичайно, варто підходити до них з обережністю та ретельно підбирати інтенсивність. Спочатку ви можете бігати або кататися велосипедом протягом декількох хвилин. Згодом інтенсивність тренувань може зростати.
  4. Йога також може бути корисною.

Спорт для людей похилого віку – необхідні аксесуари

cпорт для людей похилого віку

  • спортивні костюми;
  • спортивні шкарпетки;
  • спортивне взуття;
  • толстовки для занять спортом.

Але це ще не все. Не менш важливими є відповідні аксесуари для вправ, які будуть підтримувати вас у ваших діях. Зручний килимок для вправ захистить від непотрібного болю в спині. Фітнес-гумки захистять ваші суглоби. Своєю чергою правильно підібрані палички для скандинавської ходьби забезпечать комфорт під час тривалих походів. Подбайте про якісне обладнання і ваші тренування стануть ще ефективнішими.

Гімнастика для людей похилого віку – резюме

У здоровому тілі здоровий дух. У цьому висловленні є частка правди. І не важливо, якого віку людина.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: