Нервова система, як і будь-який інший елемент чи частина нашого тіла, потребує правильного тренування та щоденного зміцнення. Завдяки цьому вона працює більш ефективно і менше схильна до дегенеративних захворювань або інших проблем зі здоров’ям. Як зміцнити нервову систему? Ми підготували 6 основних способів, які допоможуть вам спати спокійніше.
Якщо ви хочете подбати про свою нервову систему, обов’язково введіть у свій щоденний раціон та спосіб життя кілька навичок, які допоможуть вам зміцнити та покращити її роботу.
Як працює нервова система?
Нервова система людини регулює всі функції та процеси в організмі. Це впливає як на їхню підготовку, так і на виконання. Щодня нервова система отримує сенсорну стимуляцію, що передається нейронами. Нервові клітини передають електричні імпульси, цим збираючи інформацію з усього тіла. Як бачите, нервова система є надзвичайно важливою частиною нашого тіла. Тепер настав час дізнатися, як заспокоїти нерви та полегшити її роботу.
1. Дієта, корисна для нервової системи
Все, що ви їсте, значно впливає на здоров’я. Збалансоване та здорове харчування – найкращий спосіб зміцнити свій організм, у тому числі й нервову систему. Обов’язково включіть до раціону наступні інгредієнти:
Незамінні жирні кислоти
Жирні кислоти є надзвичайно важливими для правильного функціонування організму. Ваше тіло не в змозі самостійно забезпечувати та синтезувати такі речовини, тому потрібно забезпечувати їх з їжею. Найкращими природними джерелами жирних кислот є:
- лосось;
- авокадо;
- мигдаль;
- оливкова олія;
- броколі;
- брюссельська капуста;
- лляне насіння.
Кальцій
Кальцій є не тільки речовиною, необхідною для здоров’я кісток, а й для нервової системи. Ви можете знайти кальцій у таких продуктах, як:
- шоколад;
- молочні продукти;
- овочі (шпинат, сочевиця, буряк);
- сардини;
- мигдаль;
- нут;
- яйця;
- тунець.
Комплекс вітамінів групи B
Водорозчинні вітаміни необхідні для повноцінного функціонування організму. Речовини цього типу стимулюють обмін речовин і зміцнюють нервову систему. Турбота про мозок також передбачає введення вітамінів групи B у раціон:
- дріжджі;
- петрушка;
- волоські горіхи;
- овочі (морква, салат, шпинат);
- гриби;
- злаки (овес, пшениця, висівки, соя);
- м’ясо;
- сир;
- яєчний жовток;
- молюски.
2. Звички, від яких слід відмовитись
Загальновідомо, що постійний контакт зі шкідливими речовинами серйозно загрожує здоров’ю. Ми говоримо тут, серед іншого, про забруднення навколишнього середовища, а також про речовини, з якими ми вступаємо в контакт добровільно, внаслідок чого страждає нервова система людини.
Відмовившись від куріння, обмеживши вживання алкоголю та відмовившись від інших шкідливих звичок, ви також позитивно впливаєте на стан нервової системи. І куріння, і зловживання алкоголем дуже шкідливі для неврологічних функцій організму.
3. Вправи для здоров’я серцево-судинної системи
Відновлення нервової системи це і регулярні фізичні вправи. Активність знижує рівень стресу і позитивно впливає на наші розумові здібності. Одним із найкращих видів діяльності є йога, але ви можете вибирати з десятків вправ або видів спортивних занять. Оптимальна доза вправ становить 30 хвилин щонайменше 3 разів на тиждень. Однак, якщо ви можете, краще тренуватись щодня.
4. Час для чаю
Ні для кого не секрет, що кофеїн – це речовина, яка значно додає енергії. На жаль, при зловживанні він може спричинити численні побічні ефекти. Якщо ви хочете обмежити його споживання, замість кави можна вибрати зелений чай або інший трав’яний настій, який також матиме тонізуючу та поживну дію. Якщо у вас слабка нервова система, ось деякі замінники кави:
- ромашка;
- евкаліпт;
- імбир;
- лимон;
- валеріана;
- зелений чай.
5. Оптимальна доза сонця
Надмірне перебування на сонці, безумовно, шкідливе, але в правильних кількостях сонячне проміння може принести вам багато користі:
- Сонячне світло підтримує процеси регенерації шкіри та загоєння ран.
- Сонце допомагає боротися зі шкірними захворюваннями, такими як акне та псоріаз.
- Правильна доза сонця знижує рівень холестерину в крові, оскільки призводить до перетворення стероїдів в організмі.
- Поліпшує оксигенацію клітин.
- Зміцнює імунну систему.
- Щодо дітей, то вони швидше ростуть.
- Поліпшує роботу нервових клітин.
- Знижує ризик раку молочної залози.
6. Творчі захоплення
Творче хобі – чудовий спосіб зміцнити нервову систему та підвищити її працездатність.
Будь-яка художня діяльність стимулює діяльність нервових клітин та одночасно стимулює кілька областей мозку. Ось деякі приклади:
- читання;
- малювання;
- рукоділля;
- гра в шахи;
- судоку;
- гра на музичних інструментах;
- вивчення іноземних мов.
Виберіть заняття, яке вам найбільше підходить, і займайтеся цим хобі хоча б кілька хвилин щодня. Це чудовий спосіб, як себе заспокоювати, у стресовій ситуації.
Бережіть свою нервову систему щодня та дозволяйте регулярний відпочинок!
Здоров’я та працездатність вашої нервової системи мають бути головним пріоритетом. Крім того, правильне функціонування мозку та нервових клітин – це спосіб насолоджуватися здоров’ям всього тіла та інтелектуальною працездатністю довгі роки. Пам’ятайте, що інколи достатньо простої зміни навичок, щоб ефект залишався з вами довше.
Не варто нехтувати й відпочинком. Навіть короткий вікенд далеко від роботи та міської метушні сприятливо впливає на відновлення нервової системи. Забронюйте готель у Трускавці, Східниці, Закарпатті та дозвольте собі трохи відпочити.
Популярні санаторії та готелі

Готель «Ріксос Прикарпаття» – Трускавець

Готель «Міротель» – Трускавець

Готель «Лісова пісня» – Трускавець

Санаторій «Карпати» – Трускавець

Санаторій «Шахтар» – Трускавець

Готель «Весна» – Трускавець

Санаторій «Кристал» – Трускавець

Санаторій «Алмаз» – Трускавець

Вілла «Христина» – Трускавець

Готель «Світязь» – Трускавець

Вілла «Софія» – Трускавець

Готель «Green Park» – Трускавець