Оплата

Оплатити путівку

Очищення організму від алкоголю. Як допомогти самому собі?

27-12-2021
1233
0

Алкоголь є наркотиком у нашій культурі та за її межами. Багато людей зловживають ним, а потім борються з наслідками отруєння алкоголем. Як очистити організм від алкоголю? Ми підготували пізнавальну статтю, з якої ви дізнаєтеся про алкогольну детоксикацію, симптоми отруєння алкоголем, а також як очистити організм після алкоголю.

Детоксикація організму після алкоголю

Алкоголь містить низку токсинів. Люди, які мають особливу пристрасть до алкоголю, можуть пити протягом кількох днів або тижнів. Це призводить до порушень іонно-електролітного балансу, дефіциту вітамінів та мінералів. З’єднання, що містяться в алкоголі, беруть участь в обміні речовин, тому різка відміна наркотичних речовин викликає неприємні симптоми абстинентного синдрому, що є реакцією у відповідь організму на біохімічне голодування. Порятунком у такій ситуації є детоксикація організму.

Алкогольна детоксикація рекомендується не тільки алкоголікам, а й людям, які час від часу зловживали цією речовиною і страждають на фізичні наслідки у вигляді так званого похмілля та багато іншого. Детоксикація – це процес видалення токсичних речовин з організму та відновлення тих, що необхідні для його нормального функціонування. Тривале, навіть одноразове вживання алкоголю порушує внутрішній водно-електролітний баланс організму. Такі зміни викликають загальне нездужання, також страждає рівень калію, магнію та натрію.

Детоксикація від алкоголю (повне очищення організму від алкоголю) полягає, як випливає з назви, у виведенні з організму токсину, яким є алкоголь. Щоб організм повноцінно функціонував, йому потрібно відновити необхідні речовини, внаслідок чого полегшуються та зменшуються фізичні симптоми отруєння, такі як алкогольна епілепсія чи психічні розлади, такі як депресія.

Симптоми отруєння алкоголем. Як довго триває?

Разові, епізодичні отруєння алкоголем зазвичай супроводжуються:

 • нудотою та блюванням;
 • загальною слабкістю організму;
 • розладом концентрації;
 • головними та м’язовими болями;
 • втратою апетиту;
 • підвищеною чутливістю до запахів, інколи ж і до звуків.

Ці симптоми найчастіше проявляються протягом дня. Водночас сама детоксикація від алкоголю займає в середньому один-два дні. Чим довше ви вживаєте алкоголь (наприклад, кілька днів), тим більше часу знадобиться вашому тілу для регенерації і тим довше триватиме очищення організму від алкоголю. Детоксикація після тривалого вживання алкоголю, що потребує медичної допомоги, зазвичай проводиться у лікарні та може тривати до 10 днів.

Як очистити організм від алкоголю?

Якщо отруєння алкоголем не зайшло у глибоку стадію та турбує після одноразового вживання психоактивної речовини, домашні засоби для детоксикації можуть бути корисними та достатніми:

 • компенсація втрати рідини – один із найважливіших та ефективних методів. Він бореться, серед іншого з головним болем, що виникає саме внаслідок зневоднення. Вживайте воду, воду з лимоном, воду з електролітами, соки та зелений чай, який має здатність боротися з токсинами;
 • уникайте підсолоджених напоїв, кави та енергетиків, які хоч і бажані, але не прискорюють процес регенерації;
 • багатоденна дієта, збагачена овочами – організму просто необхідна підтримка вітамінів, а віднайти їх найпростіше в овочах у всіх видах, у тому числі і в соках;
 • помірність – іноді її складно дотримуватись, але варто пам’ятати про принцип, що «профілактика краще, ніж лікування».

Як очистити організм від тривалого прийому алкоголю у медичному закладі?

Під час детоксикації хворому внутрішньовенно вводять електроліти, мінеральні солі та вітаміни (переважно В1). Такі дії дають змогу повільно відновлювати метаболічний баланс в організмі.

Основна мета детоксикації полягає в тому, щоб порушити режим вживання алкоголю та полегшити фізичні та психічні наслідки різкої відмови від алкоголю. Детоксикація відновлює рівень рідини у організмі. Процес покращує стан хворого та готує його до терапії.

Пацієнтам призначають:

 • вітамін В1;
 • магній;
 • калій.

Лікарі проводять аналізи крові та іншу діагностику, щоб контролювати залишки шкідливих речовин в організмі.

Фармацевтичні препарати призначають наркоманам для полегшення наслідків абстинентного синдрому. До них відносяться знеболювальні, снодійні та седативні засоби. Часто терапію підтримують препаратами групи бензодіазепінів.

Хорошим методом не лише для детоксикації від алкоголю, а й відновлення сили, боротьби з депресією є відпочинок. Переважно далеко від щоденного клопоту. Наприклад, на одному із курортів України. Вирушайте до Трускавця, Східниці, Закарпаття. Візьміть сім’ю або, можливо, усамітніться для максимального результату. У будь-якому випадку додому ви повернетеся сповнені сил та енергії.

Чи безпечною є швидка детоксикація?

Негайне та повне очищення організму від алкоголю — мрія багатьох людей, які борються з дуже неприємними симптомами, що супроводжують відмову від алкоголю після тривалих перерв. Однак варто знати, що просте введення крапельниць — це не те саме, що детоксикація організму.

Детокс повинен тривати не менше ніж 7-10 днів. Точний час визначається індивідуально, виходячи з тяжкості перебігу алкоголізму, рівня токсинів у крові, загального фізичного та психічного стану залежного. Важливо, щоб процес проходив під суворим контролем.

Абстинентний синдром – що про нього потрібно знати?

У людей, які довго вживають наркотичні речовини, відбуваються зміни на рівні метаболічних процесів. Різка відмова від алкоголю викликає у них дуже неприємні симптоми (як фізичні, так і психічні).

На першій стадії з’являються головні та м’язові болі, пітливість, нудота та блювання, діарея.

На наступному етапі до фізичних симптомів приєднуються психічні симптоми:

 • роздратування;
 • порушення ритму сну;
 • напади тревоги;
 • напади агресії;
 • галюцинації (також відомі як алкогольне марення).

Кому слід пройти курс алкогольної детоксикації?

Детокс використовується насамперед у людей, у яких розвивається абстинентний синдром, який є реакцією організму на вживання алкоголю. Якщо вас цікавить, як очистити організм від тривалого прийому алкоголю, вивести наркотичну речовину самостійно може і не вийде. Детоксикація дає змогу відновити правильний обмін речовин та набратися сил для подальшої терапії. Терапію ж можна проходити вдома або вирушити на відпочинок до санаторію, де відновлення організму, безсумнівно, прискориться.

Інформація про готелі та санаторії за телефонами:
☎️+38 067 37 35 011
☎️+38 050 32 53 553

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: