Оплата

Оплатити путівку

Основні правила здорового способу життя

13-05-2022
261
0

Поняття «спосіб життя» зробило величезну кар’єру у сфері охорони здоров’я. Зараз спосіб життя, а точніше здоровий спосіб життя (ЗСЖ) – це гасло, яке супроводжує нас кожного дня. Ми чуємо про це у ЗМІ, бачимо у пресі, знаменитості пишуть про це у своєму блозі. Здоров’я у моді. А правила здорового способу життя – один із найкращих трендів останніх років.

Що означає бути здоровим?

здоровий сон людиниНайпопулярніше визначення, яке пояснює, що здоров’я – це просто відсутність хвороб, трохи застаріло. Тепер ми чудово знаємо, що для правильного функціонування потрібна не лише фізична підготовка, а насамперед гарний психічний стан. Отже, визначення здоров’я також включає емоційні, психічні, соціальні та духовні аспекти.

Ми можемо сказати, що ми здорові, коли наше загальне самопочуття хороше, з нами все гаразд. Тому дуже важливою є щоденна профілактика. Наше здоров’я багато в чому залежить від нас. Дуже популярна зараз область здоров’я, вказує на те, що здоров’я людини залежить від:

 • 50% спосіб життя;
 • 20% біологічних чинників;
 • середовище, в якому ми живемо на 20%;
 • 10% від якості та доступності медичної допомоги.

Правила здорового способу життя

Здоровий спосіб життя заснований на 5 основних принципах, реалізація яких у повсякденному житті гарантує кращу якість життя та покращення самопочуття. До них відносяться:

 1. Усвідомлене харчування. Потрібно знати, які продукти корисні, що добре для вас, а що ні. Вибирайте натуральні, свіжі продукти, питну воду.
 2. Вибір якісних продуктів. Вибирайте продукти, що позитивно впливають на здоров’я.
 3. Зміна психічних відносин. Робота з собою більше оптимізму, впевненості в собі.
 4. Регулярні фізичні навантаження та вправи на розслаблення. Вони призводять до покращення фізичного стану, а також знижують стрес. Вправи – найкращий відпочинок для психіки.
 5. Турбота про правильну кількість сну. Кожному потрібен різний час, щоб відчути себе відпочившим, але здоровий сон обов’язково входить до основних правил здорового способу життя. Це дозволяє мозку, наповненому подразниками звідусіль, а також іншим органам, що постійно працюють, відпочивати.

10 правил здорового способу життя

 1. Почніть день із поживного сніданку

Найкраще на сніданок підходять цільнозернові продукти, які повільно заряджають вас енергією протягом усього ранку. Вибирайте бутерброди із цільнозернового хліба, вівсянку з горіхами або пасту з нуту.

 1. Їжте регулярно

Дотримання здорового способу життя – це п’ять прийомів їжі кожні 3 години. Це справді надзвичайно важливо. Їжа в певний час дозволяє регулювати роботу організму, збільшує швидкість обміну речовин і знижує почуття голоду, під час якого ми здатні поглинати все, що є під рукою.

 1. Урізноманітніть меню

правильний сонПереконайтеся, що кожен з ваших прийомів їжі включає різноманітні продукти. Намагайтеся не їсти хліб із шинкою на сніданок, обід та вечерю. Готуйте різні види спредів, сиру та салатів. Їжте сирі овочі якнайчастіше.

Офіційні рекомендації щодо харчування передбачають вживання фруктів та овочів 5 разів на день. Пам’ятайте, що ваша тарілка завжди має бути барвистою. Вживання різноманітних кольорових продуктів забезпечує організм поживними речовинами та вітамінами з різних груп.

 1. Уникайте продуктів з високим ступенем переробки та великої кількості солодощів

Чим більше оброблений продукт, тим менша його харчова цінність. Магазинні солодощі – джерело порожніх калорій, цукру, що легко засвоюється, і трансжирів, що викликають атеросклероз. Своєю чергою, солоні закуски, китайські супи та готові страви переповнюють нас сіллю, глутаматом натрію, а часто ще й канцерогенним акриламідом.

 1. Пийте потрібну кількість води

Щоб компенсувати добову втрату води організмом, ми маємо випивати не менше 1,5-2 літрів води на день. Відповідна гідратація клітин забезпечує правильне функціонування організму, оскільки всі процеси у ньому відбуваються у водному середовищі. Адекватне зволоження також запобігає утворенню набряків. Ми на 70% складаємося з води! Не забуватимемо про це.

 1. Важливо та фізичне здоров’я

Регулярні помірні фізичні навантаження підвищують працездатність організму, насичують киснем клітини мозку та тіла та сприяють покращенню психічного стану. Зрештою, зусилля розслабляє розум. Якщо у вас немає часу на аеробіку, вирушайте на прогулянку, їздіть на роботу на велосипеді та плавайте у вихідні замість того, щоб сидіти на дивані. Фізичні вправи необов’язково мають бути виснажливою працею.

 1. Подбайте про релаксацію та уникайте стресу

Знайдіть час лише для себе. Почитайте книгу, послухайте улюблену музику, призначте зустріч із другом. Тільки не говоріть весь час про проблеми! Важливим є і тривалий відпочинок. Для цього можна вирушити на один із курортів України: Трускавець, Моршин, Закарпаття. Тут точно знають, що треба робити, щоби бути здоровим.

Ці прості речі справді допомагають зберігати душевну рівновагу. Крім того, вони допоможуть зменшити стрес, від якого страждає людина у 21 столітті, і який може сприяти виникненню низки хвороб.

 1. Працюйте над своєю самооцінкою

Подумайте про те, скільки разів ви критикували себе, звинувачували в речах, що не залежать від вас, і скільки разів у вас була алергія на компліменти. Подумайте, чи ви сказали б таке дитині? Знайдіть свою внутрішню дитину та хизуйтеся хоча б раз на день тим, що ви зробили сьогодні.

 1. Висипайтеся

Що таке ЗСЖ? Це насамперед правильне харчування та здоровий сон. Не дозволяйте надто активному темпу життя пригнічувати вас та виділяйте достатню кількість годин для сну. Ви станете не тільки фізично здоровішим, а й щасливішим, зосередженим і ефективнішим на роботі.

 1. Вносьте зміни невеликими кроками

Рим не один день будувався. І змінити свій спосіб життя на здоровий одразу не вдасться. Випробуйте себе, що дозволить вам поступово позбутися поведінки, яка не йде на користь. Дотримання здорового життя – це свого роду школа, де ми проходимо урок за уроком.

Як почати? Наприклад, не соліть помідор на бутерброді, готуйте на вечерю корисний салат, двічі на тиждень виділяйте годину на відпочинок після роботи. Згодом відмова від колишніх звичок стане меншою проблемою.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: