Перлинні ванни – це одна з гідротерапевтичних процедур, що полягає в зануренні у воду, наповнену бульбашками повітря. Такий повітряно-водний масаж має розслаблюючі властивості, його можна застосовувати при захворюваннях хребта, дегенерації суглобів, неврозах, депресіях або варикозному розширенні вен. Перлинні ванни також добре впливають на шкіру, покращують мікроциркуляцію, стимулюють обмін речовин, сприяючи зменшенню целюліту та розтяжок.
Перлина ванна – одна з найпопулярніших гідротерапевтичних процедур
Перлинні ванни полягають у застосуванні повітряного масажу у воді (перловий масаж). На дні ванни з бульбашками розташовані спеціалізовані повітродувки та форсунки, що дозволяють виштовхувати та випускати стиснене повітря під тиском, викликаючи своєрідний повітряно-водяний масаж. Бульбашки газу можуть бути різного розміру залежно від форми та діаметра форсунок. Кількість газовідвідних отворів може досягати 150. Температура води регулюється нагрівачами та термостатами.
Під час процедури пацієнта зазвичай занурюють у воду до шиї. Важливо впливати на якомога більшу поверхню тіла. Температура води 36-37 градусів за Цельсієм, а тривалість процедури близько 20 хвилин. Відповідна методологія лікування та правильна підготовка важливі для отримання задовільного результату. Вода має впливати безпосередньо на шкіру, тому рекомендується максимально оголювати її поверхню, проте допускаючи використання купального костюма. Відразу після процедури не вставайте різко, оскільки це може призвести до втрати свідомості.
Перлинні ванни – дія
- Наукові джерела вказують на розслаблюючі властивості перлинної ванни, сила теплої води знімає напругу та розслаблює м’язи.
- Крім того, покращується обмін речовин та кровообіг.
- М’які бульбашки, що масажують, також викликають розумове розслаблення. Цей ефект можна посилити, використовуючи ефірні речовини та олії (ароматерапія). Наприклад, популярна ванна хвойно-перлова.
- Дуже часто такі ванни збагачують хромотерапією, що полягає у використанні певного виду кольорів, здатних знизити рівень стресу та відновити душевну рівновагу. Потім воду підсвічують, отримуючи потрібні кольори (зелений, жовтий, синій, червоний, фіолетовий). Деякі ванни додатково оснащені т.зв. озонатором, використовують озон, виявляючи при цьому винятково сприятливий вплив на стан шкіри. Дерматологи часто рекомендують озонування для підтяжки шкіри після інтенсивного схуднення, при целюліті, розтяжках, в’ялій шкірі та бажанні зберегти її еластичну, гладку поверхню.
Перлинні ванни – показання
До основних показань для цієї водної лікувальної процедури належать:
- деякі захворювання хребта та периферичних суглобів з дегенеративно-продуктивним тлом;
- деякі захворювання нервової системи;
- неврози;
- хронічний стрес;
- безсоння;
- стани хронічної фізичної та розумової втоми;
- целюліт;
- деякі респіраторні захворювання;
- варикозне розширення вен.
Завдяки щадному впливу підійде перлова ванна для дітей.
Протипоказання
Протипоказання до проведення процедури:
- вагітність;
- менструація;
- жар;
- інфекційні захворювання;
- гнійні зміни шкіри;
- гострі запалення;
- порушення дихання;
- недостатність кровообігу;
- запущений атеросклероз.
Лікувальні мінерально-перлинні ванни як елемент лікувальної фізкультури
Перлина ванна покращує живлення тканин завдяки вже згаданому покращенню обміну речовин. Вона також розширює капіляри судин, сприяє виведенню токсинів з організму. При деяких м’язових захворюваннях сприятиме їхньому розслабленню, тим самим готуючи до фізичної реабілітації.
Перлинна ванна також позитивно впливає на вегетативну нервову систему. Це дозволяє поліпшити роботу внутрішніх органів. Делікатний мікромасаж бульбашок повітря сприяє лікуванню неприємних кольок і здуття живота. Варто зазначити, що збагачення водних лікувальних процедур ефірними речовинами, озоном або хромотерапією може позитивно позначитися на ефекті лікування. Бальнеотерапія також включає інші типи ванн. Це вуглекислі ванни, грязеві ванни, ропні ванни та багато інших.
Де роблять перлинні ванни?
Найпопулярнішими місцями для такого виду лікувальних ванн є, звичайно, санаторії. Рекомендуємо розглянути такі варіанти:
- Трускавець – “Ріксос Прикарпаття“, “Миротель“, “Карпати”, “Женева”, “Світязь”, “Шале Грааль”, “Лісова Пісня”;
- Східниця – «Три Сина та донька 5*», «Три Сина та донька 4*», «ДіАнна», «Kyivska Russ Resort Medical&Spa», «ТуСтань»;
- Закарпаття – “Карпатія“, “Гірська Тиса“, “Карпати”, “Термал Стар”.
Більш детальну інформацію про готелі та санаторії ви можете отримати у наших менеджерів у телефонному режимі. Вони допоможуть підібрати та забронювати житло, яке підійде вам за вимогами та ціною.
Популярні санаторії та готелі

Готель «Ріксос Прикарпаття» – Трускавець

Готель «Міротель» – Трускавець

Готель «Лісова пісня» – Трускавець

Санаторій «Карпати» – Трускавець

Санаторій «Шахтар» – Трускавець

Готель «Весна» – Трускавець

Санаторій «Кристал» – Трускавець

Санаторій «Алмаз» – Трускавець

Вілла «Христина» – Трускавець

Готель «Світязь» – Трускавець

Вілла «Софія» – Трускавець

Готель «Green Park» – Трускавець