Оплата

Оплатити путівку

Про користь прогулянок на свіжому повітрі

16-05-2022
230
0

Чим корисна прогулянка на свіжому повітрі? Це форма фізичної активності. Ходьба має низку переваг для здоров’я. Ходьба — це не лише втрата ваги та покращення самопочуття. Це і профілактика низки хвороб, зниження ризику розвитку раку тощо.

Користь прогулянок на свіжому повітрі: з чого почати?

прогулянка на свіжому повітріВідстань та швидкість, з якої ми починаємо, залежать від стану здоров’я. Рекомендується, щоб перші тренування тривали близько 30 хвилин, а темп не був меншим за 5 км/год. Звичайно, і відстань, і швидкість ходьби слід поступово збільшувати. Люди, які активніші, можуть спробувати біг підтюпцем.

Важливо врахувати й одяг, який ми використовуємо для прогулянок. Рекомендовано вибирати вільний і дихаючий одяг. Щоб він не сковував рухи й не провокував надмірне потовиділення. І, звичайно ж, зручне взуття на гнучкій підошві. Не можна не згадати й про правильне зволоження організму. Прогулянка більшої чи меншої інтенсивності, як і раніше, є фізичною активністю, яка призведе до втрати води та мінералів, що містять такі елементи, як натрій, калій та магній. Їхній дефіцит проявляється досить швидко у вигляді, наприклад, хворобливих судом литкових м’язів.

Основна користь прогулянки на свіжому повітрі:

 1. Поліпшення роботи кровоносної системи. Ходьба допомагає запобігти серцево-судинним захворюванням. Люди старше 60 років, які регулярно ходять пішки, можуть відновити свої артерії до стану, в якому вони були кілька років тому. Чим краща еластичність артерій, тим кращий кровообіг і правильний кров’яний тиск, а отже, падіння кров’яного тиску і сильніше серце. Але прогулянка на свіжому повітрі корисна людям у будь-якому віці.
 2. Зниження ризику розвитку діабету. Діабет є найвідомішим порушенням обміну речовин, яке можна контролювати за допомогою ходьби. Ми не схильні до діабету, якщо ходимо щоранку. Іншими словами, плюси прогулянок на свіжому повітрі – зниження ризику діабету. Згідно з дослідженнями, інсуліном при діабеті 2 типу можна керувати поряд з покращенням контролю рівня цукру в крові за допомогою 30-хвилинної ранкової прогулянки. М’язові клітини можуть використовувати більше глюкози. Це корисно для спалювання жиру в організмі.
 3. Втрата ваги. Зовнішній вигляд та загальний стан людини погіршуються через ожиріння, що також є причиною багатьох захворювань. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі допоможуть контролювати свою вагу. Це тому, що ви спалюєте калорії під час ходьбі, а частота серцевих скорочень частішає. Це корисно не тільки для схуднення, але і для гормональної регуляції. Від ходьби наше тіло стає гнучким, що призводить до зміцнення м’язової сили.
 4. Зміцнення м’язів та суглобів. Тривалий час, проведений у положенні сидячи, шкідливий для кісток та суглобів. Найчастіше хребет першим дається взнаки та відплачує неприємними болями в спині. Звичайне обмеження фізичної активності до мінімуму, постійне сидіння перед комп’ютером як на роботі, так і у вільний час псують нашу правильну поставу. М’язи реагують миттєво. Коли вони не використовуються, вони просто слабшають. Все це призводить до підвищеного ризику переломів та розтягнень.
 5. Підвищення імунітету. Постійне перебування у закритих приміщеннях сприяє зараженню вірусами. Якщо ви продовжите прогріватися в теплому офісі, а потім у теплій квартирі, вплив вірусу нічим хорошим для вас не закінчиться. Своєю чергою користь прогулянки на свіжому повітрі сприяє загартовуванню організму та підвищенню імунітету.
 6. Поліпшення настрою та самопочуття. Прогулянка на свіжому повітрі допомагає заспокоїти емоції та сприяє утворенню позитивних думок. А це особливо важливо у цей нелегкий час. Отже, вдасться полегшити депресію та інші поширені розлади. Крім того, ходьба ефективно знижує стрес.

Інші плюси прогулянок на свіжому повітрі

Ці пункти — лише деякі з переваг перебування на свіжому повітрі. До інших відносяться, зокрема:користь прогулянок на свіжому повітрі

 • очищення легень, покращення параметрів дихання;
 • допомога травленню;
 • підвищення креативності;
 • заспокоєння організму, зниження внутрішньої напруги;
 • підтримка гомеостазу, тобто. внутрішнього балансу організму;
 • профілактика анемії;
 • зниження кількості вільних радикалів кисню в організмі, що стане причиною уповільнення процесів старіння.

Як бачите, свіже повітря необхідне для правильного функціонування всієї системи організму. При зниженні доступності кисню також відзначається зниження працездатності всіх систем та органів, людина стає стомленою та надмірно сонливою. Вона також більш схильна до інфекцій. Достатньо виділити певний час для піших прогулянок і результат не змусить вас чекати. Гуляти важливо у будні, а також під час відпочинку на курортах. У Трускавці, наприклад, для цього є великий парк, де навіть продумані спеціальні маршрути для прогулянок.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: