Оплата

Оплатити путівку

Розлади шлунка: симптоми, типи, лікування

19-12-2022
47
0

Майже кожному з нас іноді доводиться боротися із розладом шлунка. Це помітно за дратівливими симптомами, такими як болі в животі, що супроводжуються почуттям розпирання або нудоти й сильно порушують розпорядок дня. Розлади шлунка симптоми можуть мати різні, залежно від складності та причини. Як виникають ці недуги? І що ще важливіше, що ми можемо зробити, щоб запобігти розладу шлунка?

Що означає розлад шлунка?

розлади шлунка симптомиДиспепсія або, як її найчастіше називають, розлад шлунка можуть характеризуватися болем або печінням у верхній частині живота, почуттям розпирання. Це не окреме захворювання, а низка симптомів, які часто вказують на шкідливі звички в їжі.

Симптоми можуть виникати за наявності існуючого захворювання шлунка, такого як виразка, гастрит або функціональна диспепсія.

При розладі шлунка травлення погіршується на короткий час і привертає увагу аналогічними симптомами. Крім почуття нудоти, проблема зі шлунком симптоми може мати такі:

 • здуття живота;
 • відчуття печіння у верхній частині шлунка;
 • нудота і навіть блювання;
 • бурчання в животі;
 • біль в животі;
 • спазми шлунка;
 • кислотна відрижка;
 • печія.

Що спричиняє розлад шлунка?

Причини розладу шлунка можуть бути різноманітними, а в деяких випадках може бути кілька причин одночасно. Хоча можливо, що причиною може бути захворювання шлунково-кишкового тракту, найчастіше це просто наслідок переїдання, поспіху чи стресу. До частих причин розладу шлунка належать:

 1. Харчування та дієта: зіпсовані, непереносимі або важкоперетравлювані продукти з високим вмістом жирів або цукру можуть мати той самий ефект: шлунок не в змозі переробляти їжу для травлення і хотів би позбутися факторів, що заважають, якнайшвидше. Поспішний прийом їжі у поєднанні з недостатнім пережовуванням або великими укусами також матиме такий самий ефект.
 2. Стрес також може вплинути на травлення. Гормони стресу можуть змусити організм обмежувати функції травної системи: знижується рухливість шлунка. В результаті будь-які фактори, що викликають розлад шлунка, можуть посилитись, особливо якщо до цього додати втому або загальний нездоровий спосіб життя.

Якщо у вас проблеми зі шлунково-кишковим трактом, симптоми можуть бути помилково прийняті за розлад шлунка, але насправді вони є проявом інших проблем:

 1. Гастрит: у цьому стані зовнішні чинники, такі як бактерії, стрес і навіть ліки, призводять до того, що шлунок не може адекватно захистити себе від власних травних соків. Кислоти, що містяться у їхньому складі, можуть безпосередньо впливати на слизову оболонку шлунка і, отже, несуть відповідальність за симптоми, які можна помилково прийняти за шлункові розлади.
 2. Функціональна диспепсія (відома широко як шлунковий невроз): деякі люди відчувають стійкі симптоми без наявності органічного захворювання. Функціональна диспепсія – це шлунково-кишковий розлад, при якому порушуються нормальні процеси у шлунку – рухи шлунка втрачають ритм, нерви шлунка гіперчутливі, а сприйняття болю підвищене.

Тому для усунення факторів, що викликають ваші нездужання, що повторюються, не зволікайте зі зверненням до лікаря. Якомога точніше опишіть свої симптоми, щоб фахівець міг порекомендувати відповідне лікування ШКТ.

У чому різниця між простим розладом шлунка та функціональною диспепсією?

проблема зі шлунком симптомиОскільки симптоми розладу шлунка та функціональної диспепсії дуже схожі, важливо розуміти різницю. Функціональний розлад шлунка (симптоми описані нижче) – це хронічний функціональний розлад, який зберігається понад сім днів на місяць протягом як мінімум трьох місяців. Діагноз може бути поставлений тільки в тому випадку, якщо симптоми виникали протягом останніх шести місяців. Найбільш поширені симптоми функціональної диспепсії включають раннє відчуття насичення або швидке відчуття ситості під час їжі або без неї, а також сильний біль у животі та печіння. Симптоми функціональної диспепсії можуть поступово погіршуватися, з’являтися та зникати або зберігатися протягом певного часу. Варто пам’ятати, що функціональна диспепсія виникає без конкретного соматичного захворювання. Це також не пов’язано з тілесними процесами (наприклад, менструацією, дефекацією або їдою), наркотиками або токсинами.

Як згадувалося вище, розлад шлунка зазвичай проходить за кілька годин без необхідності медичного втручання. Але якщо ваші симптоми погіршуються чи виникають частіше, необхідно звернутися до фахівця, який проведе огляд та призначить лікування розладу шлунка.

Як лікувати шлунково-кишковий тракт?

Як боротися з розладом шлунка переважно залежить від його причини. Однак є заходи, які допоможуть зняти симптоми у будь-якому випадку:

 1. Харчуйте правильно: особливо якщо у вас болить шлунок, рекомендується не тільки дотримуватися дієти, сприятливої для шлунка, але й способу харчування. Найкраще їсти повільно, кілька невеликих прийомів їжі на день, ретельно пережовуючи їжу.
 2. Релакс: вам і вашому шлунку буде легше заспокоїтись, якщо затишне тепло допоможе вам розслабитися. Використовуйте теплий компрес, наприклад, грілку.
 3. Зберігайте спокій: щоб оговтатися від розладу шлунка, дозвольте собі відпочинок. Порушення та стрес шкідливі для вашого розуму чи травлення – навчіться встановлювати чіткі обмеження для свого щоденного стресу.
 4. Також важливим є і фармакологічне лікування розладу шлунка. В основному це: протидіарейні засоби, сорбенти, протимікробні препарати, засоби для усунення дегідратації легкого та помірного ступеня, знеболюючі препарати

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: