У нас залишилися останні тижні до Великодня, після чого буде вихід з посту. Але робити це потрібно з розумом! Як правильно виходити з посту, щоб не зашкодити власному здоров’ю? Про це ми розповідаємо у нашій статті.
Як правильно виходити з посту
Піст – це період духовного та тілесного очищення людини. Багато хто плутає його з дієтами, детокс програмами. Але це зовсім різні речі. Якщо ваша мета позбутися зайвих кілограмів, тоді вам потрібна дієта. Піст це насамперед духовне очищення. Але одночасно це і стрес для організму того, хто вирішив постити, адже протягом кількох тижнів людина живе у незвичних для себе харчових умовах. Тому закінчувати піст і виходити з нього потрібно так, щоб зберегти всю користь очищення і не зашкодити здоров’ю. Перед тим, як вийти із посту, варто також готувати свій організм.
Основні тонкощі виходу з посту:
- не поспішайте – у жодному разі не варто вже у Великодню Неділю «переповнювати» свій шлунок вуглеводами, жирним м’ясом, солодощами й тим більше алкоголем. Саме це і стає причиною потрапляння до шпиталів із проблемами ШКТ;
- перед тим, як вийти з посту, продумайте меню, щоб не перевантажувати систему травлення багатокомпонентними стравами;
- прислухайтеся до власного організму – саме він найкращий порадник. Вводячи до раціону нові продукти, зверніть увагу на реакцію шлунка. Не поспішайте, якщо відчуваєте дискомфорт – краще відмовитись від такого продукту або замінити подібним;
- приймайте ферменти – вони допоможуть перетравити занадто великі об’єми їжі;
- дотримуйтесь послідовності введення продуктів, про яку ми поговоримо нижче;
- введіть трави та прянощі в раціон.
Як виходити з посту та чи можна вживати алкоголь? Для багатьох свято Великодня – це також можливість побачитися з рідними та близькими. А такі зустрічі часто супроводжуються наявністю алкоголю. Пам’ятайте, що алкоголь у помірних дозах стимулює травлення, допомагає перетравленню важкої їжі. Але є й другий бік медалі. Алкоголь збуджує апетит і здатний отруїти організм токсинами. Тому знайте міру.
Як виходити з Великого посту? Правила харчування:
1. Найважливішими компонентами при виході з голодування є, як і в дієті, овочі, що дають необхідні поживні речовини. Вони містять велику кількість вітамінів, мінералів та клітковини. Вони є основою нашого здоров’я, тому завжди потрібно дбати про їхню найвищу якість.
Рекомендуються всі овочі, які досі супроводжували вас під час посту, особливо темно-зелені листові овочі, такі як: броколі, цвітна капуста, кольрабі, брюссельська капуста, кабачки, спаржа, цибуля-порей та огірки. Навесні вихід з посту завжди є простішим, оскільки на ринках вже з’являються свіжі овочі, які можна використовувати для приготування салатів.
2. Спочатку в раціон, багатий на овочі, додавайте корисні, високоякісні, поживні, необроблені жири. Рекомендовані органічні жири: оливкова олія, рапсова олія, лляна олія, олія примули вечірньої, олія авокадо, кокосова олія, топлене масло, а також насіння та горіхи.
3. Потім збільшуйте кількість білка, поступово додаючи до раціону нові групи продуктів. Водночас зосередьтеся на більш корисному для здоров’я рослинному білку, джерелом якого є органічні насіння бобових, таких як соєві боби та стручкова квасоля. Також заслуговують на увагу яйця, риба та морепродукти, вирощені на вільному вигулі.
4. Вибирайте овочі та фрукти з низьким вмістом вуглеводів та високим вмістом клітковини.
5. Спочатку вводьте рибу, потім м’ясо. Жир, який містить сама риба (насамперед біла), дуже корисний для організму, а її структура дозволяє легше перетравлюватися шлунком, ніж м’ясо. Зверніть увагу на спосіб приготування. Краще віддати перевагу тушкуванню, запіканню.
6. Не забувайте правильно пити воду і додавайте мариновані овочі, щоб заповнити електроліти та зберегти баланс.
Як правильно розговлятися після Великого посту?
Правильно розговлятися – не після опівночі, коли настає Великдень, а після закінчення святкової служби – о третій годині ранку.
Сподіваємось, що наші поради, як правильно вийти з посту, були корисними. Якщо ж ви хочете провести час з максимальною користю для здоров’я, є проблеми із ШКТ або системою травлення, то вирушайте до Трускавця, Моршина та Східниці. Наші менеджери радо підберуть найкращий санаторій під ваші вимоги.
Популярні санаторії та готелі

Готель «Ріксос Прикарпаття» – Трускавець

Готель «Міротель» – Трускавець

Готель «Лісова пісня» – Трускавець

Санаторій «Карпати» – Трускавець

Санаторій «Шахтар» – Трускавець

Готель «Весна» – Трускавець

Санаторій «Кристал» – Трускавець

Санаторій «Алмаз» – Трускавець

Вілла «Христина» – Трускавець

Готель «Світязь» – Трускавець

Вілла «Софія» – Трускавець

Готель «Green Park» – Трускавець