Оплата

Оплатити путівку

Як сон впливає на здоров’я людини

24-05-2022
408
0

Немає жодних сумнівів у тому, що правильний сон має вирішальне значення для нашого здоров’я. Якщо ви не спите протягом тривалого часу, ефекти можуть бути дійсно відчутні. Забезпечивши потрібну кількість годин сну, ми не тільки відчуємо себе краще і позбудемося неестетичних мішків під очима, здоровий сон людини дасть нам міцну основу для здорового способу життя, який має величезний вплив на масу тіла, розум, серце та правильне функціонування організму.

Ми підготували кілька вагомих аспектів, вивчивши які, ви для себе дізнаєтесь, як сон впливає на організм людини і переконаєтеся, що потрібно висипатися, щоб почуватися здоровим та щасливим.

  1. Як сон впливає на організм, наше самопочуття та концентрацію?

здоровий сон людиниЯкщо ми добре висипаємось, нам легше розпочати день із посмішки. Перш ніж приступати до творчих завдань, завжди корисно добре виспатися — чи то іспит, презентація на роботі чи будь-яке інше важливе завдання. Саме під час сну мозок може правильно перебудувати спогади, що призводить до більшого потенціалу. Згідно з дослідженнями, люди схильні посилювати деякі зі своїх спогадів саме уві сні. Це працює, щоб стимулювати творче мислення після пробудження.

Як відомо, сон є корисним для здоров’я, а його недолік призводить до симптомів, подібних до СДУГ у дітей. Дитина інакше, ніж дорослий, реагує на позбавлення сну, стає гіперактивною, також спостерігається нестача концентрації уваги. Норма сну для дітей визначається віком дитини. Діти шкільного віку мають спати щонайменше 9 годин. Доведено, що нестача сну означає погані оцінки у школі. Тому неможливо відмовитися від сну, навіть коли нас підтискають терміни.

  1. Сон та кращі результати у спорті

Достатній і правильний сон також дозволяє нам досягати найкращих результатів у спорті. Ми менше втомлюємося протягом дня, стаємо набагато витривалішими, можемо пробігти більше кілометрів. Як відомо кожному спортсмену, достатня кількість сну є ключем до успіху. Слід також згадати, що сон покращує пам’ять. Навіть коли ми вирішуємо подрімати, розум працює дуже інтенсивно. Щоб навчитися чогось нового, варто поспати кілька хвилин наприкінці навчання. Прокинувшись, ми набагато швидше засвоїмо необхідну інформацію.

  1. Вплив сну на якість та тривалість життя

Сон впливає на здоров’я та тривалість життя. Згідно з дослідженням 2010 року, смертність вища у групі жінок, які сплять менш як 5 годин або понад 6,5 годин на добу. Звісно, ​​сон також впливає на якість життя — коли ми висипаємося, ми більше співчуваємо іншим, що пояснює, чому сон важливий. Розглядаючи, який вплив сон має здоров’я, варто додати, що він пригнічує запалення. Згідно з дослідженнями, люди, які мало сплять, мають більш високий рівень білків в організмі, пов’язаних із запаленням. Йдеться про С-реактивний білок, що пов’язані з підвищеним ризиком серцевого нападу.

  1. Скільки має спати людина

Під час сну ми проходимо близько п’яти циклів по 90 хвилин кожен. П’ять циклів по 90 хвилин кожен у сумі становлять 450 хвилин, що відповідає 7,5 годин. Залежно від потреб цикли можуть бути довшими або коротшими. Норма сну для людини починається з 7,5 години. Але часто це індивідуальний параметр, який залежить від того, наскільки активним був день, коли ви лягли спати, стан здоров’я та інших чинників.

  1. В котрій годині потрібно лягати спати, щоб виспатися?

правильний сонДостатньо подумати про те, у котрій ми зазвичай прокидаємося, а потім відрахувати 7,5 години — це час, коли треба лягати спати. Наприклад, якщо ми щодня встаємо о 7:00, то маємо лягати спати о 23:30. Намагаємося лягати спати в цей час днів 10. Якщо наприкінці експерименту ми починаємо прокидатися за кілька хвилин до будильника, це ідеальна тривалість нашого сну. Якщо нам все ще потрібний будильник, спробуйте лягти спати на півгодини раніше.

  1. Сон та здоров’я людини

Правильна доза сну – найкращий засіб від стресу, вона також знижує артеріальний тиск та рівень шкідливого холестерину. Достатня кількість сну є ефективним захистом від депресії. Якщо ми висипаємося, це дуже впливає на наше функціонування. Ми менш дратівливі, не страждаємо від припливів поганого настрою, вміємо ефективно заспокоюватись та мислити позитивно.

Здоровий сон людини також означає більший контроль за емоціями. Слід наголосити, що регенерація головного мозку має вирішальне значення. Багато людей ставлять питання, чи регенерується мозок. Відповідь проста – звичайно. І короткий денний сон, і хороший нічний сон – найкращі способи відновитись. Хороший нічний сон також означає найкращий контроль ваги. Якщо ми плануємо дієту, то необхідно планувати час відходу до сну. Сон і метаболізм контролюються одними й тими самими областями мозку.

  1. Збитий режим сну: основні наслідки

Якщо ми довго страждаємо від нестачі годин сну, це може мати дуже неприємні наслідки. Як нестача сну впливає на організм? Насамперед тривале недосипання сприяє розвитку цукрового діабету, знижує здатність до концентрації уваги, ожиріння, а також сприяє депресії, тривозі, розладам емоційного стану. Ми можемо спостерігати погіршення результативності роботи.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: