Оплата

Оплатити путівку

Заходи профілактики бронхіту

14-01-2022
615
0

Бронхіт – поширена інфекція нижніх дихальних шляхів, що вражає як дітей, так і дорослих. Пік захворюваності припадає на осінньо-зимовий період, коли найлегше охолодити або перегріти організм, який в силу часто зниженого в цю пору року імунітету більш схильний до розвитку захворювання. Сьогодні ми розповімо про різновиди хвороби, як її лікувати та чому важлива профілактика бронхіту.

Бронхіт – види

З урахуванням тривалості захворювання бронхіт можна поділити на:

 • гострий бронхіт;
 • підгострий бронхіт – цей тип запалення може бути результатом гіперреактивності бронхів в результаті інфекції, наприклад кашлюку;
 • хронічний бронхіт.

Коли слід турбуватися? Якщо ви хворієте на бронхіт дуже часто, протягом декількох років, і процес супроводжується постійним кашлем, то варто почати хвилюватися. Це може свідчити про хронічний бронхіт або інше респіраторне захворювання. Такі ситуації вимагають лікарської консультації та негайного лікування. До симптомів хронічного бронхіту відносяться:

 • кашель, що виникає щодня або періодично вранці;
 • кашель, що виснажує хворого не менше 3 міс.

Хронічний бронхіт найчастіше вражає дорослих. Це захворювання небезпечне тим, що призводить до ускладнень у вигляді розтягування легенів (задишка, порушення прохідності дихальних шляхів) та дефекту бронхіальної прохідності. Лікар повинен оглянути хворого і поставити відповідний діагноз, адже симптоми, що супроводжують хронічний бронхіт, схожі на рак, туберкульоз або кашлюк. Після отримання результатів аналізів лікар призначає лікування. Важливою є також профілактика хронічного бронхіту. Завдяки правильним заходам профілактики вдасться уникнути загострень, особливо в осінньо-зимовий період.

 Проте гострий бронхіт є ускладненням невилікуваного грипу чи застуди. Причина – дія бактерій та вірусів. При гострому бронхіті відзначається гіперемія та лущення епітелію дихальних шляхів, у просвіті бронхів видно ексудат.

Бронхіт у дітей

Бронхіт часто розвивається у дітей. Основним симптомом є постійний кашель. Причиною розвитку бронхіту переважно є віруси. Симптоми захворювання у дітей залежать від віку дитини та чітко визначити їх складно. Однак слід пам’ятати, що чим молодша дитина, тим сильніше протікає запалення. Це може призвести навіть до смерті у дуже маленьких дітей.

У малюків першим симптомом є риніт та почервоніння горла. Наступна стадія – кашель, спочатку сухий та регулярний. Згодом кашель стає вологим, і дитина відкашлює велику кількість слизу. Особливо у маленьких дітей часто виникають проблеми із його відхаркуванням.

Коли секрет залишається у дихальних шляхах, бронхи стають менш обструктивними, а при аускультації вислуховуються чіткі характерні хрипи. Дитина стає примхливою і в неї болить живіт. Слід зазначити, що у грудних дітей велике значення має якість повітря у приміщенні. Заходи профілактики бронхіту у дітей – регулярне провітрювання приміщення, важливо, щоб вологість повітря була достатньою (щонайменше 45%, а краще вище 50%), не надто висока температура повітря. Якщо відсутня температура, рекомендовані прогулянки на свіжому повітрі.

Симптоми бронхіту тривають близько тижня. Після цього хвороба поступово стихає, але кашель може зберігатися до трьох тижнів.

Бронхіт у дорослих

Бронхіт у дорослих часто недооцінюють. Найчастіше хворий навіть не звертається до лікаря, бо плутає запалення із застудою чи грипом. Проте варто звернутися до лікаря та розпочати відповідне лікування. Крім того, пам’ятайте, що бронхіт часто є ускладненням грипу або застуди.

Профілактика бронхіту

Бронхіт дуже втомлює через болісний хронічний кашель. Тому багатьох може цікавити профілактика від бронхіту:

 1. Найпростіший елемент профілактики – турбота про імунітет. Обов’язковою умовою є дієта, багата на вітаміни та мінерали, а також одяг, що відповідає погоді, тому навесні краще носити шаруватий одяг.
 2. Також слід пам’ятати про правильне лікування застуди та грипу. Бронхіт є найчастішим ускладненням цих інфекцій. Варто задуматися про щеплення від грипу й кашлюку.
 3. Профілактика хронічного бронхіту полягає, перш за все, у відмові від куріння, якщо воно є основною причиною розвитку захворювання. Якщо причиною захворювання є умови праці, варто подумати про зміну роботи.
 4. Профілактика бронхіту у дітей передбачає необхідність зміцнювати імунітет і гартувати дітей. Діти не повинні перегріватись, їм варто проводити багато часу на свіжому повітрі. У випадку з дітьми дієта також має велике значення. Батьки повинні подбати про різноманітність раціону харчування, багатого на вітаміни та мікроелементи. Дітям не слід перебувати в багатолюдних та прокурених приміщеннях. Зміна клімату та відмова батьків від куріння також можуть допомогти.
 5. Більше часу проводьте на свіжому повітрі, наприклад, у Карпатах. Відпочинок з дітьми у санаторії чи готельному комплексі Східниці, Трускавця, Закарпаття допоможе зміцнити імунну систему та також входить до списку «Заходи профілактики бронхіту».

Профілактика гострого бронхіту

Наступні дії допоможуть знизити ризик розвитку гострого бронхіту:

 1. Регулярно мийте руки, щоб зменшити вплив вірусів та бактерій.
 2. Щорічна вакцинація проти грипу.
 3. Запитайте свого лікаря, чи слід робити щеплення від бактерій, що викликають пневмонію, особливо у віці 60 років і більше.
 4. Відмова від куріння є найважливішим чинником для курців.
 5. Носіть маски та респіратори, працюючи з певними речовинами, такими як фарба, розчинник для фарби чи лак.
 6. Також рекомендується уникати пилу та хімічних випарів.

Інформація про готелі та санаторії за телефонами:
☎️+38 067 37 35 011
☎️+38 050 32 53 553

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: