Починати зміцнювати імунітет ніколи не пізно. При зниженому імунітеті ви часто хворієте на інфекції, швидко втомлюєтеся, погано спите. Сьогодні ми розповімо, чим підняти імунітет. Ви можете зміцнити свою імунну систему, дотримуючись кількох простих порад. Ось шість способів, як підвищити імунітет.
Як працює імунна система?
Зміцнення імунітету важливе для нашого організму, щоб захистити себе від вірусів, бактерій та грибків. При попаданні в організм патогенних мікроорганізмів пробуджується імунна система. Лейкоцити – лімфоцити – входять у бій. Завдяки виробленим ними хімічним сполукам, тобто антитілам, вони нейтралізують патогенні мікроорганізми.
Якщо лімфоцитів не вистачає, то боротьба стає нерівномірною. Мікроби розмножуються надмірно, що проявляється кашлем, нежиттю, високою температурою, головними болями. Щоб цього не сталося, варто зміцнити імунітет. Це особливо важливо перед осінньо-зимовим сезоном, а також навесні, коли наш організм надто ослаблений.
- Зміцнення імунітету: сон та відпочинок
Виснажений організм найбільш сприйнятливий до інфекцій. Ось чому варто раніше лягати спати та добре висипатися. Дорослій людині необхідно близько 8 годин сну на добу. Коли ви глибоко спите і нічого вас не турбує, кількість лімфоцитів у вашому тілі збільшується. Варто знати, що відпочивати слід у повній темряві та тиші, бо тільки тоді в шишкоподібній залозі вивільняється мелатонін, який забезпечує, серед іншого, правильний циркадний ритм та функціонування імунної системи.
Це погана новина для тих, хто працює вночі та спить вдень. У цих людей нижчий рівень мелатоніну, через що вони частіше застуджуються. Коли ви спите, в кімнаті має бути дуже тихо, тому що шум, навіть не надто гучний, але тривалий (наприклад, гул електронних пристроїв) підвищує рівень адреналіну в організмі, а це спричиняє стрес і послаблює імунітет.
Імунітет організму також послаблюється стресовими ситуаціями та життям у напрузі. Захисна система тісно пов’язана із нервовою системою. Нервозність порушує їхню співпрацю. Щоб цього не сталося, потрібно щодня приділяти якийсь час відпочинку, розслабленню та заспокоєнню. Зустріч із друзями, похід у театр чи кіно – це не лише чудовий спосіб провести час, а й дієва порада, чим зміцнити імунітет.
- Підвищення імунітету: зменшити кількість стимуляторів
Алкоголь та сигарети руйнують вітаміни та знижують їхнє засвоєння (головним чином вітаміну С), та мікроелементи, що зміцнюють наш захист. Хоча кинути курити складно, безперечно варто обмежити кількість викурених сигарет.
- Зміцнення імунітету: загартування організму
Наприклад, добре ходити холодною водою. Ви повинні заповнити нею ванну, поки вона не досягне середини литок. Через десяток-другий хвилин пробіжки потрібно добре висушити ноги і помасажувати їх (можна використовувати бальзам, що розігріває).
Поперемінне вмивання вже давно є рекомендованим способом загартування тіла. Спочатку тіло обливають теплою водою (20-30 секунд), а потім прохолодною водою (2-3 секунди). Перепади температур слід поступово збільшувати, а процедуру завжди слід закінчувати водою температури тіла.
- Зміцнення імунітету: фізична активність
Вправи – відмінний рецепт підвищення імунітету. Лікарі пропонують використати формулу: 3х30х130. Перекласти це можна так – щонайменше 3 рази на тиждень приділяйте руху 30 хвилин. Виберіть заняття, таке як біг, їзда на велосипеді або плавання, щоб частота пульсу була встановлена на рівні 130 ударів на хвилину. На свіжому повітрі ніколи не буває надто багато вправ, тому рекомендується щодня швидко ходити, наприклад, дорогою на роботу або з роботи протягом півгодини.
- Зміцнення імунітету: дієта
Для підвищення імунітету до раціону слід включати овочі та фрукти, багаті так званими антиоксидантами, і які, борючись із вільними радикалами, зміцнюють наш імунітет. Здебільшого це вітаміни А, С та Е, що є в т.ч. у моркві, шпинаті, броколі, помідорах, перці (особливо червоному), цитрусових та чорній та червоній смородині, полуниці (також замороженій).
Натуральний йогурт із живими культурами бактерій, які стимулюють активність лейкоцитів, має бути присутнім у раціоні харчування.
Мед також може бути корисним, якщо ви думаєте, чим підняти імунітет. Серед іншого доведено його антибактеріальну дію у разі захворювань верхніх дихальних шляхів, таких як інфекції горла, кашель, нежить, осиплість голосу або синусит.
- Зміцнення імунітету: БАДи
Приймайте вітамін D. У той час як навесні та влітку його нестачі в організмі немає, коли ми багато часу проводимо на природі, в холодні місяці року ми страждаємо від його дефіциту в наших широтах. А коли вашому організму не вистачає вітаміну D, легше підхопити грип та застуду. Це пов’язано з тим, що він впливає на активність лімфоцитів і змушує їх краще справлятися з різними патогенами. Тому з жовтня по травень приймайте харчові добавки з вітаміном D. Щоб зміцнити імунітет, збагатіть своє щоденне меню продуктами, що містять його, такими як вершкове масло, яєчний жовток і жирна морська риба.
Також на ринку представлено безліч препаратів, що підвищують імунітет, що містять рослинні екстракти (бузини, ехінацеї, шипшини, ацероли), рутин, вітамін С, пробіотики.
Чим підняти імунітет та паралельно відпочити?
Якщо ваша мета – підтримка імунітету, але ви хочете, щоб процес був максимально приємним, вирушайте на один з курортів України. Трускавець, Моршин, Східниця, Закарпаття – відпочинок тут точно піде на користь вашому організму.
Популярні санаторії та готелі

Готель «Ріксос Прикарпаття» – Трускавець

Готель «Міротель» – Трускавець

Готель «Лісова пісня» – Трускавець

Санаторій «Карпати» – Трускавець

Санаторій «Шахтар» – Трускавець

Готель «Весна» – Трускавець

Санаторій «Кристал» – Трускавець

Санаторій «Алмаз» – Трускавець

Вілла «Христина» – Трускавець

Готель «Світязь» – Трускавець

Вілла «Софія» – Трускавець

Готель «Green Park» – Трускавець