Оплата

Оплатити путівку

Проблеми сидячого способу життя

15-11-2022
170
0

Наслідки малорухливого способу життя сьогодні проявляються навіть у молодих людей. Все частіше можна зустріти людей, які не займаються навіть мінімальними фізичними навантаженнями, а отже, мають безліч захворювань у ранньому віці. Сидячий спосіб життя був поставлений вище в ієрархії ризикованої поведінки, ніж куріння чи вживання алкоголю. Це можливо, тому що дуже багато людей ведуть малорухливий спосіб життя, і час, який вони проводять у сидячому положенні, стає дедалі довшим.

сидячий спосіб життяСидячий спосіб життя: проблема 21 століття

Сьогодні малорухливий спосіб життя зачіпає всіх людей у розвинених і високорозвинених країнах. В Україні малорухливий спосіб життя — це майже хобі та спосіб проводити вільний час. У трамваях та автобусах молодь навіть бореться за місця, а ми сидимо перед телевізором та комп’ютером по кілька годин на день. Також офісна робота явно сприяє проведенню багатьох годин у сидячому положенні. Які наслідки сидячого способу життя? Болі у хребті, дегенерація хребців, целюліт, надвага, варикозне розширення вен, порушення кровотоку, серцеві напади. Хіба це не звучить страшно? Сидіння може завдати набагато більше шкоди здоров’ю, ніж куріння. На жаль, ми не можемо відмовитись від сидіння так легко. Малорухливий спосіб життя не є природним для людини, наші предки тільки сиділи за їжею і коли були змушені це робити (поранені, хвороба).

Сидячий спосіб життя: наслідки

Наслідки малорухливого способу життя численні, серед них майже немає позитивних ефектів. Наведемо найсерйозніші, щоб ви знали, чим небезпечний сидячий спосіб життя:

  1. Дегенерація нижнього відділу хребта – найпоширеніше ускладнення. Вони викликані надзвичайно високим тиском на хребет, що виникає під час сидіння. При сидінні, сутулості та нахилах тиск на нижні хребці поперекового відділу хребта може зрости до кількох сотень кілограмів. Це може спричинити перевантаження, що викликає мікропошкодження міжхребцевих проміжків.
  2. Порушення кровоплину. Тиск на тканини гомілки викликає зменшення об’єму кровоносних судин, що призводить до аномального кровоплину. Першим симптомом може бути поколювання, біль чи відчуття болю. Яка профілактика сидячого способу життя допоможе у цьому випадку? При сидінні варто пам’ятати про прості вправи, такі як підйом і опускання стоп або самих пальців.
  3. Варикозне розширення вен – просте схрещування ніг не є основною причиною варикозного розширення вен. Більш важливими є спадкові чинники, такі як генетична спадковість і часта іммобілізація. Люди, що частіше наражають свою кровоносну систему перевантаженням і гіпоксії, і водночас мають спадкову схильність до варикозного розширення вен – можуть помітити зміни дуже швидко. Початковими симптомами, які повинні змусити нас турбуватись, можуть бути густі судинні зірочки.
  4. Біль у спині – сидячий спосіб життя стає причиною сильного навантаження на хребет і тиску між хребцями.
  5. Округла спина – гіперлордоз (поглиблення вигину в поперековому відділі хребта), плечі, лопатки та згорблена шия, що виступають вперед – часто це дозволяє ідентифікувати людину, що зберігає неправильну поставу при сидінні.сидячий спосіб
  6. Целюліт – це не тільки жир під шкірою, але і той, що потрапив у волокнисту тканину, підвішений між шарами шкіри. Причиною його утворення, активізації чи погіршення стану є порушення крово- та лімфообігу. Постійний тиск на тканини не допомагає позбутися целюліту, а тільки робить його видимим.
  7. Ожиріння – малорухливий спосіб життя часто пов’язаний з недостатною кількістю фізичної активності, звідси прямий шлях до ожиріння та надмірної ваги. Постійна відсутність фізичних вправ може призвести не тільки до ожиріння, але і супутніх захворювань.
  8. Закрепи – причина: ослаблення м’язів живота, що спричинено неправильним положенням сидячи, та тиск на черевну порожнину, що погіршує перистальтику кишківника. Крім того, фізичні вправи стимулюють роботу травної системи, а їхня відсутність може спричинити розлади шлунка, печію або дискомфорт у шлунку та почуття ситості, що супроводжує закрепи.
  9. Геморой. Постійний тиск навколо анусу призводить до порушення кровообігу і може утворитися варикозне розширення вен, викликаючи згодом неприємні нездужання. Варто використовувати спеціальні подушки для стільців, що допомагають рівномірно розподілити навантаження на сідниці.

Профілактика сидячого способу життя

Якщо ви багато сидите, то відповідь може бути тільки одна – більше рухайтесь. Це можуть бути заняття фітнесом, відвідування тренажерного залу, басейну, регулярні пішохідні прогулянки, відмова від ліфта на користь сходів. Якщо ви їдете на відпочинок (наприклад, до Карпат, Трускавця, Східниці), то вибирайте програму з великою кількістю активного відпочинку. Наприклад, готелі, де є басейн та тренажерний зал, територія, де можна прогулятися після вечері, запишіться на екскурсії або підіть у ліс. Відпочинок – це далеко не лежання в номері 24/7.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: