Оплата

Оплатити путівку

Водна дієта: переваги та недоліки

14-02-2023
50
0

Водна дієта – це голодування, при якому ви не їсте, а п’єте лише воду. Звичайно, на ній ви схуднете на кілька кілограмів, але чи безпечно це та чи надовго збережеться ефект? диета на воде без едыПро це розповідаємо у статті нижче.

Водна дієта – це одна з тенденцій у світі краси з багатьма варіаціями, які мають одну спільну рису: це екстремальний спосіб харчування. Ви не їсте і п’єте лише воду. Деякі водні дієти рекомендують пити воду протягом декількох днів, але дозволяють додавати фрукти та овочі, коли ви починаєте втрачати вагу. Інші водні дієти передбачають вживання яблук разом із водою. По суті, водна дієта – не що інше, як інша назва голодування.

Водна дієта – що це?

Дієта на воді без їжі, як неважко здогадатися з назви, полягає у вживанні тільки води та виключення з меню всіх інших продуктів. Не існує встановлених правил щодо тривалості голодування, але передбачається, що воно має тривати від 24 годин та максимум до 3 днів. Водна дієта для очищення організму зараз популярна серед природних оздоровчих рухів, часто поряд з медитацією.

Чи безпечна водна дієта?

Якщо ви здорова людина, кілька днів голодування, мабуть, не зашкодять. Однак це не найкращий спосіб схуднути. Великий ризик того, що якщо голодування проводиться занадто довго або людиною, здоров’я або вік якої не дозволяє застосування таких агресивних методів, воно може стати дуже небезпечним. Дієта на воді особливо небезпечна для хворих на цукровий діабет, людей похилого віку та осіб молодше 18 років. Якщо ви плануєте водне голодування понад 24 годин, зверніться до лікаря та подумайте про голодування під наглядом фахівця.

Кому категорично протипоказана водна дієта?

Люди, які не повинні голодувати або повинні проконсультуватися з лікарем перед голодуванням, включають людей похилого віку, а також у таких випадках:

  • розлад харчової поведінки;
  • недостатня вага;
  • вагітним або жінкам, що годують груддю;
  • за наявності проблем із серцем;
  • діабет;
  • неконтрольовані мігрені;
  • прийом певних ліків (зверніться до лікаря за консультацією).

Як перейти на водну дієту?

Голодування тільки на воді просте, але це не означає, що воно легке. диета с водойПід час посту не можна вживати нічого, крім води (у деяких формах дозволені овочі чи фрукти). При виборі цього голодування рекомендується випивати не менше двох-трьох літрів води на день. Якщо ви ніколи не голодували раніше, ви можете підготувати своє тіло, поступово знижуючи споживання калорій протягом декількох днів до початку голодування.

Як закінчити водну дієту?

Якщо ви вирішили завершити голодування, важливо робити це поступово. Постарайтеся чинити опір бажанню з’їсти багато їжі. Після обмеження споживання калорій протягом тривалого часу вживання великої кількості їжі може спричинити дискомфорт або нудоту. Натомість почніть з додавання напоїв, таких як молоко або сік, і поступово збільшуйте споживання калорій, вводячи легкі закуски та невеликі прийоми їжі. Третього дня після голодування ви повинні знову нормально харчуватися.

Водна дієта – до та після?

Голодування позбавляє організм палива, якого він потребує. Тому ви можете відчувати втому та нестачу енергії. Недоїдання також може спричинити запаморочення, слабкість або нудоту. Якщо ці симптоми особливо неприємні, перервіть голодування!

Як діє водна дієта?

Коли організм не має доступу до вуглеводів, які є його найкращим джерелом енергії, він починає використовувати жири. Таким чином голодування може призвести до втрати ваги, оскільки ваше тіло використовує жир для своїх енергетичних потреб. Однак, коли ваша основна (або єдина) їжа – вода, ваше тіло втрачає основні поживні речовини, яких воно потребує. Короткочасне схуднення пов’язане з тим, що організм втрачає багато води, а не жиру. Ви втрачаєте більше м’язової маси, ніж ті, хто дотримується низькокалорійної дієти. Більш того, ваш метаболізм також сповільнюється. Це означає, що після закінчення дієти вам потрібно буде їсти набагато менше, щоб зберегти втрату ваги, оскільки швидкість метаболізму знизиться.

За даними Інституту харчових продуктів та харчування та Американської академії харчування та дієтології, найкращий спосіб схуднути – це повільно скидати вагу, поєднуючи здорову дієту з фізичними вправами. Також важливо спробувати змінити деякі звички в їжі, наприклад, зменшити кількість солодощів та закусок у раціоні.

Підбиваємо підсумки

Хоча дієта на воді може допомогти вам скинути кілька зайвих кілограмів, є дуже велика ймовірність, що вони здебільшого складаються з води та глікогену. Організм починає спалювати жир лише за кілька днів. Є багато способів безпечно схуднути. Найкраще і найкорисніше запровадити фізичну активність та правильне харчування з обмеженням солодощів та жирних продуктів. Однак, якщо ви вирішили спробувати водну дієту, ви повинні чітко оцінити, чи варто ризикувати. Якщо будь-якої миті під час посту ви відчуєте слабкість, надмірну втому, запаморочення чи емоційний стрес, негайно припиніть голодування.

 

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: