Оплата

Оплатити путівку

Як перестати турбуватися

29-07-2022
86
0

Ми турбуємося практично цілий день – про все та про всіх. Водночас 80% того, про що ми турбуємося, ніколи не станеться! Час перестати витрачати час і сили на переживання. Ось кілька дієвих кроків, як перестати турбуватися.

Крок 1. Переконайтеся, що хвилюватися погано.

Подумайте, чи справді колись траплялися ці змодельовані сценарії. Сядьте і складіть список усіх тих випадків, коли в результаті нічого не трапилося або можливі наслідки проблеми виявились набагато меншими, ніж ті, що виникли у вас в голові. Уважно вивчіть цей список і подумайте, чи ситуація, що викликає у вас постійне почуття тривоги є занадто перебільшеною.

Крок 2. Розпитайте про свої побоювання.

Це правда, що ви часто чуєте про авіакатастрофи в засобах масової інформації. Однак це пов’язано з тим, що щодня у світі здійснюється понад десяток мільйонів рейсів! Це означає, що багато людей щодня дістаються місця призначення без будь-яких перешкод, а нещасні випадки насправді рідкісні. Літаки та системи постійно вдосконалюються, а стандарти безпеки справді високі. Безпідставна тривога піддається раціоналізації.

Крок 3. Зосередьтеся на тут і зараз.

постійне почуття тривоги

Можливо, за кілька днів вас чекає напружена презентація, важка розмова. Допустимо, ви повинні взяти участь у чомусь, що вам не дуже хочеться робити. Перш за все пам’ятайте, що насправді вам не потрібно нічого робити, тому, якщо щось відволікає вас настільки, що ви не спите вночі, подумайте, що ви могли б зробити замість цього.

Однак якщо це лише необхідне зло, зосередитись на тому, що відбувається тут і зараз. Як перестати турбуватися? Навіть дорогою на цю пекельну зустріч замість того, щоб гризти нігті, послухайте щось веселе по радіо. Тут і зараз майже ніколи не буває так погано, як наші уявлення про те, що станеться, якщо…

Крок 4. Самовираження та ініціатива.

У багатьох випадках ви можете підтвердити свою стурбованість. Наприклад, якщо ви стурбовані тим, що не можете порозумітися зі своїм начальником протягом останніх кількох тижнів, наберіться хоробрості та дізнайтеся, що відбувається.

Є шанс, що ви будете винагороджені за таку ініціативу. За ініціативу та проникливість. Тому не ховайтеся за купою паперів. Чи це у вашому професійному, чи особистому житті, «вийдіть із тіні» і скажіть точно, що ви відчуваєте.

Крок 5. Мозковий штурм. Із будь-якої проблеми є вихід.

Вам буде набагато легше подолати постійне почуття тривоги, якщо ви усвідомлюєте, що безвиході не буває. Влаштуйте мозковий штурм – запросіть друзів, яким ви довіряєте, або візьміть блокнот і ручку і записуйте всі рішення, які приходять вам на думку. Поставте питання, навіть якщо вони здаються трохи недоцільними, можливо, вам просто потрібно трохи змінити їх. Навіть якщо ви не знайдете ідеальне рішення з першого разу, ви виявите, що ситуація не безнадійна. Однак, якщо це так, це, ймовірно, означає, що вам потрібно спробувати щось нове.

Крок 6. Дистанціюйтеся.

Коли відбувається щось погане або ви просто занурюєтеся в чорні сценарії, постарайтеся зупинитися і зробити крок назад. Замість того, щоб дивитися на те, чого ви боїтеся, подивіться на це з погляду звичайної людини. Також можна спробувати побачити себе очима літньої людини чи духовного паломника. Річ у тім, щоб зрозуміти, що всі «земні» проблеми ми створюємо у певному сенсі самі. Тим більше ми можемо створювати рішення для них самі.

Крок 7. Складіть план і починайте його реалізовувати.

Коли у вас буде готовий список рішень і ви зрозумієте, що тривога з приводу всього не приносить вам жодної користі і є просто справою звички, ухваліть тверде і чітке рішення: я змінюю звичку. І з цього моменту, щоразу, коли виникає почуття тривоги, замість того, щоб дозволити йому поглинути вас, згадайте всі сім кроків, і якщо ви вирішите, що маєте реальний вплив на те, що вас турбує, ви проведете мозковий штурм і придумаєте рішення.

Крок 8. Як не думати про те, що турбує, якщо ситуація знаходиться поза вашим контролем?

Покласти парасольку в сумку – розумний вибір, коли очікується дощ. Якщо ви турбуєтеся про своє здоров’я через те, що ваші батьки боролися з раком – зробіть усе можливе, щоб запобігти йому. Їжте корисну їжу, забудьте про сильно оброблені продукти, висипайтеся і рухайтеся якнайбільше. Відпочивайте. Для цього можна вирушити до Трускавця, Східниці, Закарпаття.

Під час подорожі застрахуйте себе високим пакетом, пристебніть ремені безпеки. Робіть все можливе, щоб почуватися комфортно. І пам’ятайте, що десяток або близько того відсотків ситуацій, які ми залишаємо напризволяще, можуть принести не тільки труднощі, але й гарні збіги і фантастичних випадкових людей, які можуть стати нашими друзями на все життя. Якщо ви контролюєте те, що можете контролювати, постарайтеся просто насолоджуватися випадковістю.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: