Оплата

Оплатити путівку

Які наслідки стресу та як боротися зі стресом?

02-09-2022
138
0

Завтра важливий день, і замість того, щоб добре виспатися, ви повертаєтесь з боку на бік, болить живіт і пітніють долоні. Стрес не мобілізує вас. Через це ви не можете вимовити жодного слова, і всі думки вилітають із вашої голови. Стрес – ваш найлютіший ворог. Але не ламайтеся, ви можете перемогти його. Все, що потрібно зробити, це вивчити кілька трюків. Існує багато методів, як уникнути стресу, але немає одного універсального, який раз і назавжди впорався б із неприємним почуттям напруги. Багато психологів намагалися каталогізувати методи боротьби зі стресом. Серед них вони згадали, наприклад, зіткнення з проблемою, пошук соціальної підтримки, втеча від труднощів, самоконтроль тощо. Від чого залежить стресостійкість і як зменшити неприємні відчуття, що супроводжують труднощі?

як уникати стресуНаслідки стресу

Якщо наш організм перебуває у стресовій ситуації лише на мить, нічого серйозного з нами не станеться. Гірше, коли ми перебуваємо у постійному стресі. До можливих наслідків тривалого стресу відносяться:

 • дисоціація;
 • безсоння;
 • почуття занепокоєння;
 • проблеми з диханням;
 • невроз та депресія;
 • вороже ставлення до людей;
 • незадоволеність сексом;
 • думки про самогубство

Стресові люди часто мають невдалі шлюби, і їхні стосунки розпадаються. Адже складно бути з людиною, яка постійно озлоблена і всім незадоволена.

Захист від стресу

Насамперед важливий позитивний настрій. Повторювати собі, що я безнадійний і що у мене нічого не виходить, точно не допоможе. Краще думати про свої успіхи, хай навіть і невеликі.

Варто черпати з них сили для нових звершень. Крім того, хорошим способом, як запобігти стресу, є:

 • здорове харчування – не забувайте про добову порцію фруктів та овочів. Настрій теж підіймається від шоколаду, але виберімо темний, а не молочний. Також антистресово діють: селера, волоські горіхи, яйця, картопля, апельсини, стручкова квасоля, чорна смородина. Магній є елементом, що впливає на правильне функціонування нервової системи, тому його варто давати в потрібній кількості з їжею або доповнювати. Увага! Вживання алкоголю – не найкращий варіант. Ви не повинні тікати від проблем, ви повинні зустрічати їх та долати;
 • достатня кількість відпочинку – і це не лише про сон. Важливо давати своєму організму відпочити від щоденних проблем та завдань. Для цього можна на вікенд вирушити до Карпат, відвідати один із курортів України (Трускавець, Моршин, Східниця, Закарпаття);
 • вправа на розслаблення – сядьте прямо, розслабте тіло і спокійно дихайте. Тепер обережно підніміть руки, ніби хочете доторкнутися ними до вух. Повільно та спокійно повертайте голову вліво та вправо. Це лише одна вправа. Є ще й інші способи захисту від стресу. Вправи на розслаблення включають: дихальні техніки (контроль вдиху та видиху), зниження м’язового тонусу за допомогою йоги, тай-чи або аутогенного тренування Шульца;
 • спорт – вправи допоможуть звільнити погану енергію. Виберімо тип руху, який нам подобається. Для одних це буде йога, інші воліють аеробіку. Головне бути гарною, потім виробляються ендорфіни, так звані гормони щастя. Спорт також дозволяє забути про проблему та відволіктися на щось зовсім інше. Крім того, він покращує кровообіг, насичує організм киснем, розслаблює м’язи та дозволяє відірватися від повсякденних проблем.

Якщо ви цікавитеся, як уберегти себе від стресу в даний момент, то допоможуть такі хитрощі:

 • тепла ванна з додаванням улюблених олій;
 • трав’яний чай з меліси або звіробою;
 • книга чи фільм, до якого ми любимо повертатися;
 • спокійна музика;
 • сон не менше семи годин;
 • спілкування із близькими;
 • заняття улюбленим хобі.

як уникнути стресуСпособи зняття стресу

Люди постійно відчувають стрес і запитують: як можна подолати стрес? Як уникнути стресу на роботі? Як стати стійким до труднощів? Стрес – невід’ємна частина життя. Стрес – джерело негативних емоцій. Стрес – це нездужання, тривога, розчарування, тягар. Часто ви не можете вплинути на якісь ситуації, доводиться змиритися з неприємними обставинами. Проте частіше люди самі контролюють свої проблеми та можуть зменшити стрес і навіть усунути деякі його причини. Як це можливо?

 1. Навички тайм-менеджменту – щільний графік та відсутність вільного часу – реальність багатьох людей. Ви живете по хвилинах, і у вас багато справ. Постійний тиск породжує стрес. Ефективні техніки тайм-менеджменту дають змогу розставляти пріоритети, економити час і не витрачати його на непотрібні завдання.
 2. Здоровий спосіб життя – відпочинок та розслаблення полегшують боротьбу з негараздами. Алкоголь, нікотин, кофеїн, нестача сну та спорту, а також неправильне харчування знижують ваші ресурси та сили для розв’язання питання, як уберегти себе від стресу.
 3. Життєвий баланс – запорука щасливого життя – поміркованість у всьому, що ви робите. Людина має працювати та мати вільний час. Є зусилля, має бути відпочинок. Ніхто не машина. Не можна ігнорувати ознаки втоми. Незамінних людей, наприклад, на роботі, не буває. Варто взяти паузу та переоцінити деякі питання.
 4. Контроль за розумом. Не концентруйтеся тільки на стресових думках, що крутяться в голові. Не мучтеся проблемою, яку ви не в змозі вирішити в цей момент. Думайте, що у вас є можливості та потенціал для боротьби з негараздами. Використовуйте вільний час для відновлення.
 5. Час для сім’ї та друзів — іноді близькі та стосунки з ними теж можуть викликати стрес, але в кризових ситуаціях вони є неоціненним джерелом підтримки, тому цінуйте, що ви маєте з ким поговорити про свої проблеми.

Популярні санаторії та готелі

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Оцінка: